البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۱۶
X

کمیته برگزاری مراسم هفته تعاون برگزار شد

به منظور تعیین کمیته داوری جشنواره تعاونی های برتر استان البرز، جلسه کمیته برگزاری مراسم هفته تعاون و تجلیل از برگزیدگان جشنواره تعاونی های برتر برگزار شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، به منظور تعیین کمیته داوری جشنواره تعاونی های برتر استان البرز، جلسه کمیته برگزاری مراسم هفته تعاون و تجلیل از برگزیدگان جشنواره تعاونی های برتر با حضور مدیر امور شعب بانک های توسعه تعاون استان البرز، معاون تعاون اداره کل و روسای ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ها و همچنین نماینده اتاق تعاون و مدیران عامل اتحادیه های استانی در محل این اداره کل برگزار شد. 

در این جلسه محمد امیری، معاون تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به دستور العمل های صادره از وزارت متبوع ، در خصوص نحو برگزاری جشنواره تعاونی های برتر گفت: به لطف الهی و با همکاری همکاران عزیز و تعاونگران تلاشگر، امسال تعداد ۱۲۵ شرکت تعاونی در این جشنواره ثبت نام کرده اند و اقدامات مربوط به انتخاب اعضای کمیته داوران، داروی های تعاونی های شرکت کننده در جشنواره تعاونی های برتر در دست اقدام است.

امیری در ادامه گفت: امسال در مقایسه با سال گذشته از جهت میزان شرکت کنندگان در این جشنواره اختلاف قابل توجهی داشته است و این مشارکت تعاونی ها در سایه توجه ویژه به مسایل مربوط به توسعه تعاونیهای فعال استان بوده است، هم اکنون استان البرز با ۲۴ درصد نسبت مشارکت تعاونیهای شرکت کننده به نسبت تعاونی های فعال استان، رتبه چهارم کشوری را به خود اختصاص داده است که در این خصوص ادارات شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد و اتاق تعاون بیشترین همکاری را داشته اند.

ویخاطر نشان کرد: جشنواره تعاونی های برتر با هدف معرفی توانمندی ها و ظرفیت های بخش تعاونی و تقویت این بخش از اقتصاد کشور به منظور ایجاد اشتغال پایدار، ارتقاء سهم اقتصاد تعاونی در تولید ناخالص ملی، افزایش رفاه عمومی و توسعه عدالت اجتماعی و گسترش نقش مؤثر تعاون در سطوح عالی تصمیم گیری اقتصادی کشور در سال جاری در سطح استانی و ملی برگزار خواهد شد و از برگزیدگان ملی نیز در این بخش تجلیل به عمل خواهد آمد.

استان البرز دارای ۵۰۴ تعاونی فعال در بخش های مختلف است که تعداد ۱۲۵ تعاونی در این جشنواره شرکت و به رقابت خواهند پرداخت. ثبت نام تعاونی ها در سامانه جامع و هوشمند تعاونی ها و تکمیل مدارک و مستندات و  اعتبار سنجی و رتبه بندی تعاونی ها بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه و  انتخاب تعاونی های واجد شرایط دارای بالاترین رتبه و اعتبار برای بازدید میدانی در راستای انتخاب “تعاونی برتر استانی” از جمله فرآیندهای این برنامه خواهد بود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.