البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۱۶
X

تاب‌آوری تاسیسات آب البرز افزایش می یابد/ مطالبه حق آبه ۶۰ میلیون متر مکعبی از محل سدهای مستقر در استان

استاندار البرز در دیدار مدیرعامل مهندسی آب و فاضلاب کشور بر ضرورت ارتقا زیرساخت های آبفای استان تاکید کرد و گفت: باید تدابیری اتخاذ شود تا حق آبه استان از محل سدهای مستقر افزایش یابد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در دیدار مدیرعامل مهندسی آب و فاضلاب کشور که در اتاق جلسات حوزه استاندار برگزار شد، اظهار داشت: چندی پیش ۵۵ میلیون متر مکعب حق آبه جدید از محل سدهای البرز به استان اختصاص یافت ولی زیرساخت های لازم برای بهره برداری مهیا نبود.

وی ادامه داد: ارتقا زیرساخت هایی همچون تصفیه خانه آب و فاضلاب در استان جهت بهره برداری این سهم ضروری است که البته طی ماه های اخیر تحولات محسوسی در این راستا مشهود بوده است.

عبداللهی گفت: اکنون درصدد هستیم که میزان بهره برداری آب از منابع زیرزمینی استان را به ۵۰ درصد برسانیم برای این منظور به ۶۰ میلیون متر مکعب حق آبه دیگر از سدهای امیرکبیر و طالقان نیاز داریم.

وی افزود: رینگ شبکه آبرسانی استان یک نیاز اساسی جهت ساماندهی شبکه آبرسانی و افزایش کیفیت ارائه خدمت به مردم است.

استاندار البرز با تشریح شرایط استان و رشد روز افزون جمعیت، گفت: باید شرایطی فراهم شود که با حمایت های ملی و عزم استانی بتوانیم زیرساخت های آب و فاضلاب استان در شهر و روستا را ارتقا دهیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب کشور نیز در این نشست، گفت: عقب ماندگی تاریخی در مخازن آب استان البرز وجود دارد و و با بررسی مشکلات تاب آوری شبکه های آبی و مخازن البرز افزایش می یابد.

جعفری افزود: بررسی منابع آبی بخصوص آب شرب استان البرز از محورهای اصلی سفر به این استان بود و با توجه به عقب ماندگی تاریخی که در مخازن آب استان البرز وجود دارد و و با بررسی مشکلات در صدد هستیم تاب آوری شبکه های آبی و مخازن البرز افزایش یابد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.