البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۱۶
X

البرز می تواند نقطه شروع عملیات کنترل قیمت مسکن در کشور باشد

استاندار البرز با عنوان اینکه بافت ناکارآمد شهری در قالب نهضت ملی مسکن ساماندهی و نوسازی شود، گفت: شهرداری ها نسبت به اعطای پروانه رایگان و طرح های تشویقی برای ساماندهی بافت های فرسوده استان اقدام کند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی، امروز در شورای تامین مسکن استان با بیان اینکه باید برای تحقق اهداف دولت سیزدهم در تامین مسکن مصمم باشیم، افزود: باید اراده ای قوی در نهایت انسجام و همپوشانی برای اجرای طرح ملی نهضت مسکن در استان شکل بگیرد.

وی ادامه داد: مدیران در ارائه طرح و برنامه و اجرای دقیق آن پیش قدم باشند و با اشراف به مسئولیت های خود در دستگاه های مختلف همراه هم باشند.

عبداللهی گفت: بخش قابل توجهی از مساحت استان را بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری تشکیل می دهد بنابراین باید با برنامه و اقدامی ویژه در قالب طرح ملی نهضت مسکن به ساماندهی و نوسازی این مناطق پرداخت.

وی افزود: اولویت اصلی استان ساماندهی این بافت ها است بنابراین شهرداری های باید با اعطای پروانه ساخت رایگان و طرح های تشویقی در این راستا به ترغیب و تشویق مردم بپردازند.

استاندار البرز گفت: نوسازی بافت فرسوده در استان از بسیاری حوادث طبیعی و آسیب ها در حوزه های مختلف بویژه اجتماعی، جلوگیری می کند بنابراین همراهی و تعامل دستگاه ها منافع مشترکی را در پیشگیری از بروز خسارات خواهد داشت.

وی افزود: مدیران و مشاوران حوزه عمران استان باید در خصوص کنترل قیمت مسکن طرح و برنامه ای با قابلیت اجرا در کمترین زمان ممکن ارائه دهند.

عبداللهی گفت: البرز می تواند نقطه شروع عملیات کنترل قیمت مسکن در کشور باشد که البته این امر با تعامل سازنده مجموعه مسئولان مربوطه محقق می شود.

وی در پایان تاکید کرد: باید پیمانکاران درجه یک و با کارنامه درخشان در اجرای طرح ملی نهضت مسکن در استان انتخاب شوند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.