البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
X

فن بازار استان البرز رتبه سوم کشور را بدست آورد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز گفت: در هجدهمین نشست سراسری فن بازار‌های منطقه‌ای و تخصصی کشور، فن بازار استان البرز حائز مقام سوم شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز حمیدرضا عقاب نشین، ضمن اعلام خبر کسب رتبه سوم در بین فن بازارهای سراسر کشور توسط فن بازار استان البرز تصریح کرد: فن‌بازار به معنای بازار فناوری، محلی برای مبادلات فناوری به شمار می رود که در آن همچون یک بنگاه معاملات فناوری با ایفای نقش واسطه اطلاعاتی و حقوقی در نهایت طرف‌های «عرضه» و «تقاضا» در حوزه فناوری و محصولات پیشرفته به یکدیگر نزدیک شده و بین آنها مبادله شکل می گیرد.

وی ادامه داد: شناسایی و ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری، جلب سرمایه‌گذاران، تسهیل روند تجاری‌سازی دانش‌فنی و سایر فعالیت‌های حرفه‌ای که منجر به «توسعه بازار فناوری» می‌شود از جمله نقش‌های اساسی فن‌بازارها است. 

عقاب نشین افزود: مزایای فراوانی در ایجاد و راه‌اندازی فن ‌بازارهای منطقه‌ای وجود دارد که از جمله این مزایا می توان به تسهیل معرفی و بازاریابی محصولات شرکتها و موسسات هر منطقه یا استان در کل کشور، همکاری و تعامل در فروش تجهیزات و فناوری های شرکتها و موسسات عضو، تسریع در شناسایی نیازها و مشکلات واحدهای فناوری و تولیدی استان برای حل آنها و ارائه خدمات تخصصی فناوری مورد نیاز به اعضای فن بازار منطقه‌ای اشاره کرد. 

بنا به گفته این مقام مسئول در هجدهمین نشست سراسری فن بازار‌های منطقه‌ای و تخصصی کشور که با هدف هم‌افزایی فن‌بازار‌های سراسر کشور در قزوین برگزار شد فن بازار منطقه ای البرز از میان 30 فن بازار استانی، حائز مقام سوم شد.

وی خاطر نشان کرد: فن بازار منطقه ای البرز زیر نظر شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز، کار شناسایی و رفع نیاز فناورانه، بازاریابی و ‌فروش محصولات فناورانه و جذب سرمایه گذار برای شرکت های دانش بنیان و‌ فناور را برعهده دارد. 

عقاب نشین در خاتمه اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته، مسیر خدمت رسانی به واحدهای صنعتی از طریق فن بازار تداوم خواهد داشت و در سال جاری رویکرد و فعالیت های فن بازار بیشتر بر روی حمایت از دانش بنیان ها متمرکز است.

در آیین اختتامیه هجدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای و تخصصی کشور که با حضور ریاست و سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، معاونین وزیر صمت و مدیران ارشد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شبکه فن بازار ملی ایران برگزار شد از مدیر فن بازار البرز به عنوان مدیر نمونه کشوری و از کارگزار فن بازار این استان به عنوان دفتر نمونه کارگزاری کشور، تجلیل شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.