البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
X

اقدام ویژه اوزان و مقیاس‌ها برای هفت قلم کالا اجرا می شود

مدیر کل استاندارد استان البرز گفت: اجرای مرحله اول طرح مشترک بر اساس اصلاح قیمتی ۷ قلم کالایی که دولت برای مابه ازای آنها یارانه تخصیص داده است در دستور کار قرار گرفت.


به گزارش البرز نیوز از البرز، جلسه‌ای مشترک با مدیر کل تعزیرات حکومتی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت درباره مبارزه با کم فروشی برگزار شد.

محمدحسین طاهری مدیر کل استاندارد استان البرز در این جلسه، با تاکید بر اظهارات معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان ملی استاندارد که “این سازمان برای اولین بار در جهت تقویت و حمایت از طرح دولت برای نظارت بر کم فروشی بر پایه حمایت از تولید داخل و در صیانت از حقوق عامه و حق الناس و با هدف جلب اعتماد آحاد جامعه از سه ماه پیش این طرح را آغاز کرد” با تشریح وضعیت کم فروشی برخی از واحد های تولیدی در استان، گزارش جامعی از نحوه نظارتها و برخوردهای قانونی صورت گرفته را ارائه و در ادامه عنوان کرد که  حدود40 درصد از واحد های تولیدی کشور در استان های تهران و البرز مستقر هستند لذا اقدام به  اجرای  مرحله اول این طرح را بر اساس اصلاح قیمتی 7 قلم کالایی که دولت برای مابه ازای آنها یارانه تخصیص داده است  را در دستور کار قرار داده اند. که این هفت قلم کالا شامل محصولات لبنی، شوینده ها، غلات و محصولات وابسته هستند.

طاهری افزود: به نظر بنده هر گونه کم کاری و عدم مسئولیت پذیری در هر پست و مقامی را می‌توان به این آیه تعمیم داد. لذا مسئولیت کنترل ترازوها و اوزان مواد غذایی با ارگانهایی است که به موجب قانون این مسئولیت به آنها سپرده شده است. مدیر کل استاندارد البرز با بیان ضرورت استمرار بازرسی ها و کنترل همه جانبه واحدهای تولیدی و صنفی، بازدید های مشترک را در کنترل و برخورد قاطع با متخلفین را بسیار با اهمیت خواند و خواستار تشکیل تیم ویژه جهت نظارت بر بازار استان شد تا مردم با اطلاع یافتن از کنترل های صورت گرفته، از صحت عملکرد ترازوها و اوزان مواد و کالاهای مصرفی اطمینان حاصل کند.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.