البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

نشست تخصصی بررسی امکان تأمین مسکن کارگری برگزار شد

نشست بررسی تامین مسکن کارگری با حضور نمایندگان اداره کل مسکن و شهرسازی و شرکت شهرک های صنعتی استان البرز و تعدادی از صاحبان صنایع شهرک صنعتی اشتهارد در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز برگزار شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز با حضور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز و همچنین معاون شرکت شهرک های صنعتی و مسکن و شهرسازی این استان و تعدادی از صاحبان صنایع شهرک صنعتی اشتهارد که به نمایندگی از تولیدکنندگان واحدهای صنعتی و تولیدی با موضوع امکان سنجی تخصیص زمین برای مسکن کارگری شهرک صنعتی اشتهارد و مشارکت ساخت مسکن توسط صاحبان صنایع مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز هدف از برگزاری این جلسه را بررسی امکان تامین زمین در شهرک صنعتی اشتهارد جهت مسکن کارگری عنوان کرد و گفت: پیرو دستور استاندار مبنی بر تامین مسکن کارگری برای استقرار کارگران در شهرک صنعتی اشتهارد و با توجه به درخواست تعدادی از واحدهای صنعتی و تولیدی در خصوص تامین نیروی انسانی و کمبود نیروی کار به دلیل فقدان مسکن مورد نیاز جهت استقرار کارگران، این جلسه تشکیل شد.

 عبدالله دارایی در ادامه افزود: در این جلسه ضمن دعوت از شرکت شهرکهای صنعتی استان و اداره کل مسکن و شهرسازی مقرر شد مقدمات اخذ مجوز واگذاری شرکت های شهرک صنعتی از محل زمین های طرح توسعه این شهرک و اخذ مجوزهای لازم زمین برای ساخت مسکن کارگری و در اختیار گذاشتن زمین ها به واحدهای تولیدی، اجرا شود.

وی تصریح کرد: با وجود این که این اداره کل به صورت مستقیم در این خصوص ماموریتی ندارد اما این نشست به لحاظ هماهنگی برای سهولت در امکان تخصیص زمین و تحویل آن به تولیدکنندگان و واحدهای صنعتی تشکیل شد و در فاز اول پیش بینی های لازم برای ادامه اخذ مجوزهای مورد نیاز صورت می پذیرد. همچنین مقرر شد جلسه های بعدی با حضور بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اتاق تعاون استان برگزار شود تا دیگر شرایط پیش بینی شده برای تامین زمین برای مسکن کارگری مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

در این جلسه موضوعاتی مانند تامین زیرساخت ها و همچنین مباحث حقوقی مربوط به این امر توسط صاحبان صنایع و نمایندگان دستگاه‌های مرتبط مورد بحث و بررسی قرار گرفت و جلسات فوق تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.