البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
X

جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های اجرایی وزارت تعاون و کار در استان البرز برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز با حضور روسا و مدیران با هدف مهارت آموزی و اشتغال جامعه هدف سازمان بهزیستی استان برگزار شد .


به گزارش البرز نیوز از البرز، جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با حضور روسا و مدیران و با محوریت هماهنگی های بین دستگاهی در خصوص ارایه گزارش عملکرد دستگاه های عضو، چالش های مراکز و موسسات دولتی تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان و مهارت آموزی و اشتغال جامعه هدف بهزیستی و همچنین نشریه اطلاع رسانی شورای هماهنگی و همچنین اختصاص کارگزاری ویژه بیمه اجتماعی خبرنگاران و موضوع آموزش های رایگان کارکنان دستگاه های اجرایی وزارت مردم و خانواده های آنان در محل اداره کل بهزیستی استان البرز برگزار شد .

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی  استان البرز در این جلسه ضمن استماع گزارشات دستگاه های اجرایی در خصوص عملکرد مجموعه تحت امر خود، با توجه به دستور جلسه شورای هماهنگی و شنیدن مشکلات مربوط به چند موسسات توانبخشی و نگهداری از معلولین در استان تاکید کرد.

وی با اشاره به حل فوری مسایل مربوط به شرکای اجتماعی بهزیستی به لحاظ حساسیت های خدمت رسانی به جامعه هدف، گفت: همه ظرفیت های موجودی هم در بخش حاکمیتی و هم در حمایتی باید خدمت به مراکز و موسسات خدمات رسان در بخش معلولین و توانخواهان تحت پوشش بهزیستی که وظیفه خدمت رسانی به جامعه هدف این سازمان دارد، قرار بگیرد .

دارایی ضمن تاکید بر اشتغال جامعه هدف تصریح کرد :مجموعه های حمایتی مالی دستگاه های اجرایی در وزارت مردم چون بانک رفاه کارگران، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید انتظار جدی دارم موانع دریافت تسهیلات اشتغال بویژه برای جامعه هدف بهزیستی را کاهش و در ایجاد اشتغال این بخش از جامعه با نگاه دلسوزانه بیشتری حرکت کنند. اقدامات حمایتی از جامعه معلولان بویژه تخفیفات مربوط به تامین اجتماعی و تکالیف حمایتی تسهیلاتی مندرج در قانون درباره جامعه هدف بهزیستی باید اعمال شود . 

وی خاطر نشان کرد : البته این سه مجموعه حمایتی در بخش مالی و منابع اعتباری انصافا در حمایت های مربوط به تسهیلات ازدواج ، فرزند آوری و جمعیت جوانی و حمایت از اشتغال در بخش اجرای تبصره ۱۸ و مابقی تکالیف قانونی خود در این مدت اقدامات موثری داشتند و لازم است روند ارایه خدمات را تسهیل تر و روان تر شود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.