البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

جشنواره تخصصی بازار سفر برای جذب گردشگر در البرز

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز گفت: جشنواره بازار سفر از ۳۰ خرداد تا سوم تیرماه در پارک چمران کرج برگزار می شود.


به گزارش البرز نیوز، فریدون محمدی در نشست خبری با بیان اینکه جشنواره بازار سفر امسال بعد از تهران برای اولین بار در استان البرز برگزار می شود، اظهار کرد: این جشنواره یک فرصت و امتیاز است که به صورت تخصصی برای ارائه تور و مسافرت های درون استانی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه سیاست کلان در وزارتخانه و دولت، توسعه پایدار گردشگری است، افزود: بسیاری از مردم به دنبال خرید مجموعه سفرهای داخلی هستند و علاوه بر اینکه سفرهای برون استانی برای آژانس های مسافرتی مهم است باید برنامه برای سفرهای داخلی نیز فراموش نشود.

محمدی با عنوان اینکه می خواهیم بازار سفر را از تهران به کرج منتقل کنیم، اظهار داشت: بیشترین سفر خرید تور از آژانس های گردشگری تهرانی است در حالیکه استان البرز قابلیت ویژه در این خصوص دارد.

وی گفت: البرز در مسیر مواصلاتی ۲۵ استان قرار دارد و در نزدیکی قطب جمعیتی پایتخت است و می تواند مقصد مسافرت های آخر هفته و کوتاه مدت باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز با اشاره به اینکه البرز در حوزه گردشگری جایگزین شهر های شمالی کشور شده است، افزود: مردم برای سفری دو روزه به شهرهای شمالی بیشتر وقت خود را در ترافیک می گذرانند در حالی که البرز استانی خوش آب و هواست که مناطق خوش آب و هوای آن تا مرکز استان فاصله چندانی ندارد.

وی با عنوان اینکه لازم است اهالی البرز با بهترین شرایط به سفر های داخلی بروند، ادامه داد: مقرر شده جشنواره بازار سفر در البرز به صورت مدرن و نوین برگزار شود.

محمدی برگزاری نمایشگاه بازار سفر را راهی برای شناساندن آژانس های مسافرتی استان البرز خواند و گفت: بیشتر مردم البرز تور های مسافرتی خود را از تهران می خرند؛ برگزاری این نمایشگاه می تواند آژانس های مسافرتی البرز را به مردم بشناساند.

وی با اشاره به وجود ۱۴۰ آژانس مسافرتی در البرز که از میان آنها ۲۰ آژانس از بهترین آژانس های مسافرتی کشور هستند، تصریح کرد: اولین جشنواره بازار سفر البرز در پارک بزرگ چمران این استان از سی و یکم خرداد تا سوم تیر ماه به مدت ۵ روز برگزار می‌شود.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز جشنواره بازار سفر به صورت مدرن و نوین در پارک چمران کرج برگزار می شود.

محمدی در بخش دیگری با بیان اینکه در صدد هستیم جشنواره بازار سفر را هرساله در استان البرز برگزار کنیم، خاطرنشان کرد: تمام کسانی که خدمات تور برگزار می کنند باید از اداره کل گردشگری مجوز داشته باشند در غیر این صورت حوزه گردشگری استان هیچ مسئولیتی در قبال حوادث احتمالی نخواهد پذیرفت.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.