البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

بلندمرتبه سازی بدون ایمنی ممنوع/کارگروه ویژه شناسایی و ایمن سازی بناهای ناایمن در البرز تشکیل می شود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: طی سالیان گذشته بناهای بسیاری با کمترین ایمنی و استحکام ساخته شده و اکنون باید در راستای شناسایی، ایمن سازی و رفع مخاطرات احتمالی در آنها اقدام شود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه مدیریت بحران استان که روز سه شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد با بیان اینکه حادثه متروپل در آبادان حادثه تاسف باری بود که نهیبی برای ما محسوب می شود، اظهار داشت: شهرداران و نظام مهندسی استان نباید در خصوص ساخت و سازها منفعلانه عمل کنند چراکه هر گونه غفلت ممکن است عواقب غیر قابل جبرانی داشته باشد.

عبداللهی گفت: هیچ شهرداری مجاز نیست که برخلاف نقشه تایید شده از سوی نظام مهندسی استان، پروژه ای را اجرا کند.

وی افزود: در خصوص گود حصارک نیز مقرر شد که ساختمان های اطراف با اعطای ودیعه ۱۵۰ میلیون تومانی به صاحبان خانه های در معرض خطر، نسبت به تخلیه اقدام شود.

عبداللهی گفت: باید کارگروهی برای شناسایی بناهای ناایمن مسکونی، اداری و سالن های پرجمعیت استان تشکیل شود و در کمترین زمان ممکن وارد عمل شود.

وی افزود: قانون، وظایف و مسئولیت های تمامی دستگاه ها را در خصوص ساخت و ساز ها مشخص کرده از این رو باید مسئولان مجدانه درصدد انجام وظایف خود باشند.

استاندار البرز با اشاره به اقداماتی که در حوزه ارتقا زیرساخت های آب و برق استان صورت گرفته، گفت: قرار نیست امسال قطعی آب و برق داشته باشیم البته این امر در گرو صرفه جویی و همراهی مشترکان نیز است.

وی افزود: طی اقدامی ویژه، ۶ هزار مگاوات برق به مدار کشور تزریق شده و ۱۳ هزار مگاوات دیگر نیز نیاز است.

عبداللهی گفت: برای تأمین این نیاز، تعدادی از نیروگاه هایی که از مدار خارج شده بودند، تعمیر شده و تعدادی دیگر نیز در دستور کار است.

وی با قدردانی از اقدامات وزارت نیرو، افزود: باید شهرک های صنعتی استان راه اندازی کارخانه های تامین برق سی اچ پی خود را راه اندازی کنند و در این راستا حمایت های ویژه ای صورت می گیرد.

استاندار البرز گفت: در گذشته ۵۵ میلیون متر مکعب به سهم آب شرب استان از محل سدهای مستقر اضافه شد ولی با توجه به ضعف در زیرساخت ها، اعمال نشد.

وی افزود: اکنون با تدابیری که اتخاذ شده تا پایان سال زیرساخت هایی همچون تصفیه خانه مهیا می شود و میزان برداشت آب از منابع زیرزمینی از ۷۵ درصد به ۶۵ درصد می رسد.

عبداللهی گفت: اکنون بیشترین سهم تامین آب شرب استان از محل سفره های زیرزمینی است که البته بهترین کیفیت را دارد ولی باید این برداشت کاسته شود تا منابع زیرزمینی فرصت احیا داشته باشند.

وی افزود: درصدد هستیم با افزایش حق آبه از محل سدها، میزان برداشت از منابع زیرزمینی را به ۵۰ درصد برسانیم.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.