البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۷
X

خانه‌های مجاور گود حصارک ظرف ۲ هفته تخلیه شود

فرماندار ویژه شهرستان کرج گفت: خانه‌های مسکونی مجاور گود حصارک با همکاری شهرداری ظرف ۲ هفته اینده تخلیه شود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، غفور قاسم‌پور امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان کرج و پیگیری گود حصارک کرج که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: حفظ جان شهروندان کرج برای ما در اولویت است و اجازه نمی‌دهیم تعلل در اجرای قانون موجب تکرار حوادثی مشابه پلاسکو و متروپل شود و لذا این جلسه آخرین جلسه پیگیری و تعیین تکلیف وضعیت ساختمان مجاور گود کرج خواهد بود.

وی با اشاره به دستور ویژه استاندار البرز در رابطه با تعیین تکلیف وضعیت این مجتمع مسکونی ۷۲ واحدی بحران خیز تصریح کرد: در چارچوب قانون وظایف مالک و شهرداری مشخص شده و با دادستان و رئیس کل دادگستری نیز هماهنگی قانونی صورت گرفته است.

رئیس شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان کرج هشدار داد که آیا حتماً لازم است که پرونده‌ای در دستگاه قضایی باز شود؟ چرا که تصمیمات این طرح فوریتی، هیچ خروجی تا به امروز نداشته و مجبور به تعیین روز شمار برای تعیین تکلیف ساختمان گود حصارک کرج هستیم.

قاسم پور همچنین با اشاره به اعلام آمادگی شهرداری کرج در اجرای مُر قانون گفت: سال گذشته شهرداری کرج لایحه ۳ و نیم میلیاردتومانی را در شورا مصوب کرد و مقرر شد طبق آخرین گزارش سازمان نظام مهندسی این ساختمان باید هر چه سریع‌تر تخلیه شود.

فرماندار کرج با تاکید بر ضرورت بکارگیری مشارکت ساکنان مجتمع مجاور گود حصارک کرج در تخلیه واحدهای فعلی گفت: در تعیین تکلیف ساختمان مجاور گود حصارک وظیفه قانونی داریم و تصمیمات مهمی در این رابطه اتخاذ خواهد شد.

معاون استاندار در حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب، شهردار کرج و مدیرعامل فروشگاه زنجیره‌ای رفاه مصوب کرد که با احساب ۷۲ واحد هر واحد ۱۵۰ میلیون تومان جهت اجاره و رهن مجتمع مسکونی جدید از سوی فروشگاه زنجیره‌ای رفاه صورت بگیرد.

فرماندار کرج با تاکید بر اینکه باید مسکن درخور شأن شهروندان این مجتمع تهیه و تدارک دیده شود، گفت: علاوه بر این ۵ میلیون تومان نیز بصورت بلاعوض برای هزینه جابجایی به ساکنان این بافت اختصاص پیدا می‌کند.

وی افزود: شهرداری کرج موظف است ظرف ۲ هفته با همکاری مجموعه فروشگاه زنجیره‌ای رفاه مسکن جدید را تأمین کند و به موازات آن اطلاع رسانی لازم جهت تخلیه فوری صورت بگیرد.

قاسم پور با اتمام حجت پرونده مجتمع مسکونی گودحصار کرج را بست و تصریح کرد: این یک دستور است و ساکنان دیگر مختار به حضور در این بافت رو به تخریب نیستند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.