البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
X

مشوق تولید کنندگان و صنعتگران استان باشیم/توبیخ مدیران کم‌کار و منفعل در کارگروه اشتغال

استاندار البرز با عنوان اینکه ایجاد ۶۰ هزار شغل تا پایان سال ۱۴۰۱ مهمترین برنامه استان است، گفت: درصدد هستیم نرخ بیکاری البرز را به ۷ درصد و کمتر از این مقدار، برسانیم.


به گزارش البرز نیوز از‌ البرز، مجتبی عبداللهی در کارگروه اشتغال استان با بیان اینکه مجموعه مدیران استان برای تحقق شعار سال باید کار و تلاش مضاعفی داشته باشند، گفت: مدیران کمکار و منفعل در کارگروه اشتغال توبیخ می‌شوند چراکه با توجه به شعار سال ایجاد اشتغال و حمایت از تولید بویژه دانش بنیان یک ضرورت است.

وی ادامه داد: ایجاد ۶۰ هزار شغل تا پایان سال ۱۴۰۱ مهم‌ترین برنامه استان است و در این راستا کم‌کاری و بی توجهی هیچ مدیری پذیرفتنی نیست.

عبداللهی گفت: انتظار می رود که با عزم و اراده‌ای قوی و با تبعیت از سیاست های دولت مردمی سیزدهم، این هدف برای اشتغال استان از میزان تعیین شده، فزونی یابد.

وی افزود: البرز ظرفیت های فراوانی برای ایجاد اشتغال دارد چراکه اکنون در تمامی شهرک های صنعتی استان بدلیل پویایی و تحرک در تولید و صنعت، نیاز به نیروی کار است.

استاندار البرز گفت: ضرورت دارد با توجه به افزایش ۵۷ درصدی حقوق و دستمزد کارگران، تدابیر و مشوق های ویژه ای نیز برای کارفرمایان داشته باشیم.

وی افزود: باید رفع موانع و تسهیل امور تولید کنندگان و صنعتگران را با اهتمام ویژه ای دنبال کنیم تا بستر مناسبی برای جذب نیروی کار و پرداخت حقوق فراهم شود.

عبداللهی گفت: شهرک های صنعتی بویژه در شهرستان اشتهارد به امکاناتی همچون حمل و نقل مناسب و محلی جهت اسکان کارکنان نیاز دارند که این امکانات باید با نگاه ویژه ای مهیا شود.

وی افزود: از این پس مدیران ضمن حضور فعال در جلسات کارگروه اشتغال باید گزارش عملکرد خود را در این راستا ارائه دهند.

استاندار البرز گفت: عملکرد مدیران باید نمود عینی و مستندات لازم را داشته باشد چراکه درصدد هستیم نرخ بیکاری البرز را به ۷ درصد و کمتر از این مقدار، برسانیم.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.