البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
X

تامین مسکن کارگری و بسترهای حمل و نقل عمومی در اشتهارد

استاندار البرز گفت: باید در خصوص تامین مسکن کارگری و ایجاد بسترهای حمل و نقل عمومی اقدام ویژه ای صورت گیرد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه قرارگاه اجتماعی استان که روز پنجشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه طی بازدیدهای مکرر از مشکلات و نیازهای ساکنان مسکن های مهر استان باخبر هستم، افزود: بر این اساس باید کارگروه یا ستادی در راستای ایجاد هماهنگی بین دستگاه ها برای برنامه ریزی در جهت حل مشکلات ایجاد شود.

وی ادامه داد: ایجاد زیرساخت های لازم و امکاناتی همچون مراکز فروشگاهی، حمل و نقل عمومی، نظافت، روشنایی، امنیت و ساماندهی برای مسکن های مهر طبق زمانبندی منطقی ضرورت دارد.

عبداللهی گفت: باید به گونه ای اقدام شود که تحول طی زمان کوتاهی برای مردم محسوس باشد.

وی افزود: خانه احسان باید در محله های هدف مستقر شود و برای کمک به نیازمندان هماهنگی های لازم را با دستگاه ها و نهادهای مربوطه داشته باشد.

استاندار البرز گفت: فرمانداران باید در خصوص ساماندهی ۶۶ محله احصا شده با مصوبات قرارگاه همراهی ویژه ای داشته باشند.

وی افزود: ضرورت دارد که در این محله ها مردم را در امور مشارکت بدهیم و از ظرفیت آنها در جهت پیشبرد اهداف بهره برداری کنیم.

عبداللهی گفت: راه اندازی مسابقات ورزشی برای آقایان و بانوان و برنامه ریزی برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان با استفاده از ظرفیت اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری های مناطق در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: به هر حال ما وارث مشکلات گذشته هستیم و نمی توانیم بی تفاوت باشیم چراکه مردم بویژه در مسکن های مهر دچار مشکلات و کمبودهایی هستند که باید برای حل آنها اقدام کنیم.

استاندار البرز گفت: در این مسیر موانع بسیاری در خصوص تامین اعتبار داریم که باید علاوه بر پیگیری ها و رایزنی های ملی با همدلی و همپوشانی، راهکارهای لازم را اتخاذ کنیم.

وی افزود: در محله های هدف، افراد بسیاری به دنبال شغل مناسب هستند و از طرفی نیز شهرک های صنعتی اشتهارد به بیش از ۵ هزار نفر نیروی کار نیاز دارند بنابراین باید در این راستا نیز هماهگی لازم را داشته باشیم.

عبداللهی گفت: باید در اشتهارد در خصوص تامین مسکن کارگری و ایجاد بسترهای حمل و نقل عمومی اقدام ویژه ای صورت گیرد.

وی با اشاره به ضرورت ساماندهی حلقه دره، افزود: تمامی شهرداری ها باید خودروهای حمل زباله را با کاور مناسب پوشش دهند و از سوی دیگر نیز فرهنگسازی برای تفکیک زباله از مبدا صورت گیرد.

استاندار البرز گفت: ضرورت دارد که معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در خصوص ساماندهی سگ های بی خانمان، طرح عملیاتی ارائه دهد.

وی افزود: شهرداری کرج باید هر چه سریع تر نسبت به ساماندهی حلقه دره اقدام کند.

عبداللهی در پایان با اشاره به وضعیت دو خانواده دارای فرزندان چهارقلو، و ضرورت حمایت مدیران دستگاه های اجرای و خدمات رسان از فرزندآوری و خانواده های دارای چندفرزند، گفت: باید در خصوص تامین مسکن این خانواده ها و همچنین یک خانواده دارای فرزندان ۳ قلو اقدام و نتیجه اعلام شود.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.