البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۷
X

گروه‌های جهادی استان البرز در طرح مقابله با فقر مطلق استان مشارکت می‌کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در نشست مسئولین سازندگی و گروه های جهادی استان از مشارکت این گروه ها در راستای اجرای دستورالعمل مقابله با فقر مطلق دولت در استان البرز خبر داد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، عبدالله دارایی در این نشست که در  محل این اداره کل با حضور مسئولین گروه‌های جهادی استان برگزار شد گفت: این نشست براساس دستور رئیس جمهور  به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دبیر این کارگروه کشوری مبنی بر  اجرای طرح مقابله با فقر مطلق در راستای شناسایی و تحت پوشش قرار دادن نیازمندان و افرادی که تحت پوشش هیچ نهاد و سازمانی و مجموعه حمایتی نیستند توسط تمام مجموعه های مردمی و با همراهی وزیر کشور و رئیس کمیته امداد کشور در قالب یک دستورالعمل که به استان ها نیز ابلاغ شد در البرز تشکیل شد.

وی افزود: رفع فقر مطلق در دستور کار جدی دولت است و باید در راستای رفع مشکلات معیشتی نیازمندان با استفاده از ظرفیت های مردمی بیش از پیش وارد میدان شویم و دراین راستا نیز سامانه حمایت اجتماعی مردم(حامی) از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  به منظور ثبت تمام سازمان های خیریه نیکوکاری، سمن ها، نهادها و مراکز مردمی معتبر و فعال در حوزه حمایتی برای معرفی و ثبت مشخصات گروه های هدف دستورالعمل در سامانه طراحی شده است.

دارایی ادامه داد: این سامانه بصورت یک بانک اطلاعاتی برای شناسایی و جمع آوری اطلاعات جامعه هدف طرح رفع مطلق است که شامل افرادی خواهد بود که در پایین ترین سطح در آمد از اقشار آسیب پذیر و دارای فقر بسیار شدید بوده به گونه ای که فاقد سرپناه یا در تامین حداقل تغذیه و پوشاک دارای مشکل جدی هستند و پس از ورود اطلاعات این افراد توسط گروههای مردمی و سمن ها و غیره این افراد می توانند از حمایت های معیشتی برخوردار شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با تأکید بر اینکه ظرفیت خوبی در استان در زمینه فقرزدایی وجود دارد گفت: در کنار کمیته امداد امام (ره) و نهاد بهزیستی و این اداره کل برای شناسایی افراد واجد شرایط در راستای فقرزدایی از گروه‌های جهادی، بسیج، مساجد، خیریه‌ها، سمن‌ها ، سپاه و  دیگر سازمان‌ها و نهادهای حمایتی دولتی و مردمی باید بهره برد تا هیچ‌کس از این طرح جا نماند.

وی خاطر نشان کرد: در استان البرز ۱۷۰۰ گروه جهادی بسیار موثر و در ارتباط با اقشار مردم وجود دارند که برای بسیاری از این گروهها یک رمز عبور و گذرواژه تعیین شده است که می توانند با ورود اطلاعات افراد واجد شرایط مورد شناسایی محلات و مناطق خود در سامانه حامی در این طرح ملی مشارکت کنند.

دارایی با تاکید بر اینکه همکاری گروه های جهادی در استان یک ظرفیت مهم و تاثیر گذار برای رفع فقر در استان می باشند تاکید کرد: به منظور ورود بهینه اطلاعات افراد در سامانه حامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این اداره کل در استان آمادگی دارد تا آموزش کاربری سامانه  برای  گروه های جهادی را ارائه کند.

وی اضافه کرد: امیدواریم با ایجاد هم‌افزایی و رفع ابهامات احتمالی در اجرای شیوه‌نامه ملی مقابله با فقر مطلق بصورت استانی و با همفکری مسوولان ونهادهای مردمی و گروه های جهادی به جمع‌بندی لازم در این خصوص برسیم تا بتوانیم به سرعت در زمینه شناسایی و اجرای مفاد دستورالعمل مزبور اقدام کرده و هرگونه ایرادات احتمالی را نیز به تهران منعکس کنیم تا بتوانیم در حوزه استان خود در این زمینه موثر باشیم.

در ادامه جلسه نیز مسئولین گروه های جهادی استان در خصوص نحوه اجرای این دستورالعمل نکات و نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه داده و در خصوص همکاری های فی مابین این گروه ها با اداره کل اعلام آمادگی کرد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.