البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
X

اصحاب رسانه ، فرهنگ هنر و ورزشکاران تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر قرار خواهند گرفت

مدیر صندوق بیمه کشاورزان روستائیان و عشایر استان البرز گفت: اصحاب رسانه و فرهنگ و هنر و همچنین ورزشکاران ، مربیان ، داوران در قالب مشاغل فصلی تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر قرار خواهند گرفت.


به گزارش البرز نیوز از البرز، هادی بشیری با اشاره به اصل ۲۹ قانون اساسی گفت : اصل ۲۹ قانون اساسی بیمه اجتماعی را حق همگانی مردم می داند و دولت را مکلف کرده که از محل درآمدهای عمومی و حاصل از مشارکت مردمی این خدمات را برای یکایک افراد جامعه فراهم نماید در حالیکه  تا سال ۸۳ تنها افرادی که در کارگاه ها  و کارخانه ها رابطه کارگری و کارفرمایی داشتند از مزایای تامین اجتماعی برخوردار بودند  اما با تصویب قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی  سایر اقشار  از قیبل روستائیان، عشایر، کشاورزان، مشاغل خانگی،  مشاغل فصلی، رانندگان حمل بار ومسافر برون شهری و … می توانند از مزایای تامین اجتماعی بهره مند شوند.

بشیری تاکید کرد: ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، عشایر ، روستائیان به واسطه سکونت و شاغلین بخش کشاورزس صنایع دستی و هنرهای سنتی،، مشاغل فصلی، مشغل خانگی، زنبور داران ، اعضای فعال بسیج، رانندگان حمل بار و مسافر برون  شهری، قالی بافان و… به واسطه اشتغال در صورت داشتن  ۱۸ تا ۵۰ سال سن  عضو  صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر شوند.

وی ادامه داد: پرداخت حق بیمه این افراد ۱۵ درصد درآمد آن ها  بوده که ۱۰ درصد آن توسط دولت و پنج درصد مابقی توسط افراد پرداخت می شود  که حداکثر آن  ماهانه ۱۳۳ هزار  تومان و سالانه یک میلیون و  ۵۹۶ هزار تومان می باشد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان البرز  بیان داشت: بیمه شدگان می توانند با پرداخت این مبلغ از خدمات بلند مدت  بیمه های اجتماعی از جمله بازنشستگی ، از کار افتادگی و مستمری بازماندگان  بهره مند شوند ضمن اینکه نقل و انتقال سوابق بین صندوقهای بیمه ای برای آنها امکان پذیر است.

وی  اظهار داشت : همسر و فرزندان بیمه شدگان که مشمول صندوق باشند  می توانند جداگانه عضو صندوق شوند و علاوه بر برخورداری از مزایای تحت کفالت در آینده از مزایای بازنشستگی و یا از سایر خدمات استفاده کنند.

بشیری افزود:که در سال جاری در کنار تعهدات بلند مدت بیمه های اجتماعی، تعهدات کوتاه مدتی از قبیل پرداخت کمک هزینه کفن و دفن  و خرید خدمت سربازی برای افراد تحت پوشش صندوق فراهم شده است.

بشیری گفت : در حال حاضر ۲۰ کارگزار برای ارائه خدمات به جامعه هدف درسراسر استان البرز فعال می باشند و تاکنون حدود ۱۷ هزار خانوار در استان البرز تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر قرار گرفتند  که ۹۵۰ خانوار به علت فوت ، از کارافتادگی و یا بازنشستگی سرپرست خانوار مستمری بگیر این صندوق شده اند .

وی تاکید کرد: براساس تفاهم نامه صندوق با اتحادیه مشاغل فصلی کشور اصحاب رسانه ،فرهنگ وهنر، ورزشکاران، مربیان، داوران که فاقد بیمه اجتماعی هستند و مشمول بیمه اجباری نیستند می توانند در غالب مشاغل فصلی تحت پوشش صندوق قرار گیرند

 

جمشید دیو سالار مدیرعامل اتحادیه تامین نیاز صنفی استادکاران و کاگران فصی و ساختمانی کشور نیز در این ارتباط گفت : اصحاب رسانه، فرهنگ وهنر، ورزشکاران، مربیان، داوران در کنار سایر مشاغل فصلی می توانند پس از دریافت گواهی نامه های مربوطه از خدمات بیمه اجتماعی نزد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر برخوردار شوند.

وی افزود در حال حاضر این طرح به صورت پایلوت در استان البرز اجرا می شود و در آینده آماده ایم این طرح را در سراسر کشور اجرایی کنیم.

دیو سالار از تمامی افراد شاغل فصلی و غیر رسمی خواست تا با مراجعه به اتحادیه ها و تعاونی های استادکاران و کارگران ساختمانی و فصلی نسبت به عضویت در اتحادیه ها و خدمات قابل ارایه بهره مند شوند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.