البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
X

مدیریت شهری نسبت به مناسب سازی معابر و آزادسازی پیاده‌روها کوشاتر عمل کند

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر کرج، گفت: پیاده‌رو معبر عمومی است و به لحاظ حقوقی مجوزی برای استفاده از آن برای ملک شخصی وجود ندارد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، حسین مهاجری در جلسه مناسب سازی معابر که با حضور معاون شهرسازی و معماری و مسئولین برخی از مناطق و سازمان‌های تابعه شهرداری کرج برگزار شد، اظهار کرد: مدیریت شهری باید نسبت به مناسب سازی معابر و آزادسازی پیاده‌روها کوشاتر عمل کند.

مهاجری با بیان اینکه مناسب‌سازی معابر عمومی و بسترسازی مناسب فضای عمومی جامعه به پویایی جامعه کمک می‌کند، افزود: ایجاد فضای مناسب برای پیاده‌روی از موضوعاتی است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه قبل از اینکه به موضوع مناسب سازی معابر بپردازیم باید در خصوص آزادسازی پیاده‌روها متمرکز شویم، گفت: پیاده‌رو معبر عمومی است و به لحاظ حقوقی مجوزی برای استفاده از آن برای ملک شخصی وجود ندارد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر کرج عنوان کرد: شهرداری بر اساس قانون می‌تواند ساختمان‌های جدید و قدیمی را که موجب به تعرض پیاده‌روها شده‌اند را تخریب کنند.

مهاجری با اشاره به اهمیت مناسب سازی پیاده‌روها افزود: مناطق باید با تهیه نقشه راه و برنامه ریزی اقدامات مطلوبی در زمینه مناسب سازی معابر انجام دهند.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.