البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
X

ظرفیت تامین آب شرب نظرآباد ۱۰ درصد افزایش یافت

مدیر آبفای شهرستان نظر آباد، گفت: با اقدامات فنی و اصلاحی بر روی چاهها و مخازن آب شرب نظرآباد ۱۰ درصد به ظرفیت تولید آب این شهرستان اضافه شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجید جواهری با عنوان افزایش ۱۰درصدی ظرفیت تامین آب شرب نظرآباد، اظهار داشت: با اقدامات فنی بر روی ۹ حلقه چاه و آببندی مخزن  10 هزار متر مکعبی سید جمالدین حدود 10 درصد به حجم تولید و ذخیره سازی آب این شهرستان افزوده شد.

وی منابع تامین کننده آب شرب نظرآباد را ۳۳ حلقه چاه ذکر کرد و گفت :با کف شکنی دو حلقه چاه در شهرک آزادگان و تعویض الکتروپمپ های فنی در سه حلقه چاه و حفر و تجهیز یک حلقه چاه جدید در محله قوچ حصار به میزان ۱۰ درصد به توان تولید آب افزوده شد.همچنین مشکل آب بندی مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی سیدجمال الدین که در عملیات شست و شوی سالانه مخازن از زمستان سال ۱۴۰۰ شناسایی شده بود ، ترمیم و برطرف شده و از حدود  10 لیتر بر ثانیه هدرروی آب جلوگیری شده است.       

وی اضافه کرد: پس از احداث ایستگاه پمپاژ مخزن سیدجمال الدین، این امکان فراهم شده است تا آب را از این مخزن به مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی ثارالله دربالاترین کد ارتفاعی شهر انتقال داد و از افت فشار و ناپایداری شبکه در فصل تابستان جلوگیری کرد. 

 جواهری پیش بینی کرد با اقدامات انجام شده حدود 10 درصد به تولید آب این شهرستان اضافه شده است که امیدواریم با صرفه جویی ده درصدی مشترکین عزیز در تابستان امسال مشکلات تاسیس و توزیع آب را به حداقل برسانیم.

وی در خصوص اقدامات اصلاحی بر روی تاسیسات آب روستایی نیز گفت: بازسازی چاه های آب روستاهای ابراهیم بیگی ، انبار تپه و کاظم آباد موجب افزایش آبدهی آنها شد و حدود ۲۰۰ فقره انشعاب غیرمجاز روستایی که خارج از طرح هادی احداث شده بودند هم قطع و جمع آوری شدند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.