البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
X

ایجاد جایگاه اختصاصی جهت استقرار خبرنگاران در صحن شورای شهر با هدفِ تکریم ایشان است

سخنگو و عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر کرج گفت که ایجاد جایگاه اختصاصی در فضای صحن علنی برای استقرار خبرنگاران برای تکریم و رعایتِ شأن و سهولتِ کار اصحاب رسانه است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، علی قاسم پور در حاشیه چهل و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این جلسه، نامه های ارسالی از کمیته انطباق فرمانداری، مصوبات مربوط به کمیسیون برنامه و بودجه و یک لایحه دو فوریتی از شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که امروز مطرح شد و مجدداً به کمیسیون مربوطه برای بررسی بیشتر ارجاع داده شد، وضعیت مجموعه پارک ایران زمین بود.

وی افزود: فعالیت مجموعه این پارک به صورت مشارکتی از سال ۸۸ آغاز شده و به نظر می رسد و بعد از سه دوره هنوز تعیین تکلیف نشده است.

این مسئول اضافه کرد: شورای ششم وظیفه دارد جامه قانونی به اقداماتی که تاکنون در این مجموعه صورت گرفته به تن کند.

قاسم پور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به گلایه اصحاب رسانه از جداسازی فضای خبرنگاران برای پوشش اخبار صحن علنی شورا توضیح داد: اصحاب رسانه بازوی مدیریت شهری در پیگیری اهداف هستند و برای پوشش اخبار به صورت رسمی دعوت می‌شوند.

وی اضافه کرد: اینکه فضای استقرار اهالی رسانه برای پوشش خبری به خارج از صحن تغییر کرده با هدف راحتی بیشتر این عزیزان صورت گرفته و بنا بوده فضای در نظر گرفته شده شیشه گذاری و به اینترنت مجهز شود ولی هنوز به طور کامل انجام نشده و از خبرنگاران انتظار داریم کمی صبور باشند تا ضعف‌های موجود برطرف شود.

وی با تاکید بر اینکه تمام اقدامات شورای ششم بر شفاف سازی متمرکز است، گفت: طی نه ماه گذشته، شاهد الکترونیکی شدن رأی اعضای شورا بودیم و در بحث انتخاب شهردار هم رأی همه اعضا شفاف بود و این نشان میدهد شورای ششم در مسیر شفافیت گام برداشته است.

وی در خصوص آخرین برنامه شورای ششم در خصوص استیضاح شهردار هم توضیح داد: تصمیم شورا در این خصوص همان خروجی جلسات است و اگر تصمیم دیگری بگیرد، از حق قانونی خود استفاده کرده است.

وی افزود: هیچ کس نمیتواند حق قانونی عضو را از او بگیرد یا به سمت و سوی مورد نظر خود هدایت کند. ما امیدواریم اگر قرار است برای این شهر تصمیمی گرفته شود، اجازه استقلال رأی را از کسی نگیریم تا کار بر اساس روال قانونی پیش برود.

سخنگوی شورای شهر کرج گفت: آنچه قرار است از زبان سخنگوی شورای شهر بیان شود باید خروجی رسمی جلسه باشد و جز این به گفته ها و شنیده های غیر رسمی نباید اتکا کرد.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.