البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
X

اعطای تسهیلات تبصره ۱۸ با هدف ترغیب اشتغالزایی در استان البرز

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی البرز در جلسه کمیته استانی بررسی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ گفت: اعطای تسهیلات تبصره ۱۸ با هدف ترغیب اشتغالزایی در استان البرز انجام شود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، رضا جعفری در جلسه کمیته استانی بررسی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ که با حضور مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری البرز و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و سرپرستان امور شعب بانکهای استان در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد؛ گفت: اعطای تسهیلات تبصره ۱۸ با هدف ترغیب اشتغالزایی  در استان البرز انجام شود.

وی افزود: ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری از ۸.۳درصد به ۷درصد از جمله دغدغه های استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان البرز می باشد که امید است با تلاش و پیگیری مستمر مدیران دستگاه های اجرایی استان البرز شاهد کاهش نرخ بیکاری استان در سال جاری باشیم.

وی افزود: ما باید تولیدکنندگان و صاحبان طرح های تولیدی را ترغیب کنیم تا با هدف ایجاد اشتغال در سطح استان نسبت به دریافت تسهیلات بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1400 اقدام کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز از مدیران دستگاه های اجرایی و بانک‌های استان خواست تا گزارش وضعیت پروژه های مصوب در کمیته استانی برای دریافت تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه را  پیش و پس از پرداخت تسهیلات بانکی به دبیرخانه کمیته مذکور که در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان البرز مستقر است؛ ارائه کنند.

در ادامه این جلسه، هامان حسینی مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری البرز بر لزوم ارائه افق صادراتی سالانه توسط تولیدکنندگان و نیز نظارت دستگاه های اجرایی استان بر ارقام ارائه شده در افق صادراتی تولیدکنندگان تاکید کرد.

 وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر انجام پروژه های دانش بنیان در سال 1401و با عنایت به اینکه استفاده از دانش های نوین در کسب و کار از جمله شاخص های اصلی توسعه است از دستگاه های اجرایی استان البرز خواست تا به محقق شدن موضوع  اقتصاد دانش بنیان بیش از پیش توجه کنند.   

مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری البرز به پتانسیل های استان در حوزه گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و افزود: استانداری البرز در حوزه گردشگری به دنبال تهیه و تدوین طرح جامعی است تا بتوان از تمامی پتانسیلهای استان اعم از کویرگردی، بوم گردی و پیست اسکی دیزین بطور همزمان استفاده کرد.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر به طرح‌های ارائه شده در حوزه کسب و کارهای خرد و کلان در حوزه صنایع دستی استان البرز شد.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.