البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

۲۰۰ کودک کار و خیابان خدمات رایگان درمانی دریافت کردند

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به برنامه خدمات رایگان در مرکز غربالگری واقع در مجتمع شهید فخری زاده کرج گفت: برای بیش از ۲۰۰ کودک کار و خیابان و خانواده هایشان، خدمات رایگان درمانی ارائه شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، وجیهه محمدی در محل ارائه خدمات رایگان به کودکان کار و خیابان در مجتمع شهید فخری زاده کرج حضور پیدا کرد و از نزدیک خدمات این مرکز را که با همکاری موسسه زندگی خوب در حال ارائه خدمات پزشکی ، دندانپزشکی ،بهداشتی ، حمایتی و معیشتی بود را مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.

مدیرکل بهزیستی البرز در این خصوص گفت : اداره کل بهزیستی استان البرز با توجه به وظایف ذاتی خود کودکان و نوجوانان کار وخیابانی را به دلیل وضعیت اجتماعی و مشکلات خاصی که دارند زیر نظر داشته و طی دو دهه اخیر عهده دار ارائه خدمات آموزشی،فرهنگی و حمایتی به این افراد و خانواده هایشان بوده است.

وی افزود:  درهمین راستا بهزیستی استان البرز از طریق دایر کردن مرکز شبانه روزی نگهداری از کودکان کاروخیابان به این عزیزان ارائه خدمات داشته است و همچنین به دلیل تغییرات در ماهیت و ویژگی های آسیب از جمله موضوع سرپرستی کودکان ، نوع کار و ارتباط با خانواده طی سالهای اخیر دو مرکز حمایتی – آموزشی کودک و خانواده روزانه را نیز راه اندازی کرده است.

وجیهه محمدی فلاح با اشاره به برنامه های بهزیستی در سال ۱۴۰۰ و سال ۱۴۰۱ برای کودکان کار و خیابان افزود: با اجرای برنامه اقدام وعمل (حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابان با رویکرد دوستدار کودک) در طول سال گذشته و سال جاری تلاش شده از راهکارهای علمی و حرفه ای تری نسبت به سالیان گذشته برای ساماندهی کودکان کار و خیابان استفاده شود ، در برنامه فوق الذکر ضمن شناسایی و جذب کودکان ثبت اطلاعات آنها از طریق اسکن عنبیه در سامانه یکپارچه کودکان کاروخیابان صورت می گیرد. 

این مقام مسئول تصریح کرد : از جمله اهداف غایی این برنامه بازتوانی کودکان کار و خیابان و خانواده آنها، پیشگیری و رفع مخاطرات و آسیب‌های اجتماعی، افزایش امکان دسترسی آنان به خدمات ، گسترش خدمات خارج از مرکز و کاهش تصدی گری دولت با استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد است. 

وی ابراز داشت : همچنین طی سال گذشته به تعداد ۵۱۸ کودک کار و خیابان ارائه خدمات شده و در مراکز روزانه و شبانه روزی پذیرش و ساماندهی گردیده اند که بیش از ۸۰  درصد این کودکان اتباع خارجی بوده اند. 

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به برنامه خدمات رایگان در مرکز غربالگری واقع در مجتمع شهید فخری زاده کرج گفت : در راستای تحقق اهداف برنامه اقدام و عمل با همکاری موسسه زندگی خوب برنامه ویژه ای برای ارائه خدمات به کودکان کار و خیابان و خانواده هایشان صورت گرفت و بیش از ۲۰۰ نفر خدمات ارائه شد.

وجیهه محمدی فلاح با اشاره به اینکه تیم اجرایی ۲۵ نفره خدمت دهنده شامل کارشناس ، پزشک ، دندانپزشک ، مددکار و روانشناس بوده اند افزود: از جمله این خدمات می توان به ۱۸۰ مورد مورد ویزیت پزشکی و تحویل دارو ، ۸۰ مورد خدمات دندانپزشکی ، ۹۸ مورد تست اچ آی وی ، توزیع ۱۳۰ قوطی شیرخشک ، توزیع ۶۰ مورد بن خرید کالا به ارزش بیش از۶۰۰ میلیون ریال اشاره کرد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.