البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
X

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی البرز منصوب و معارفه شد

نماینده عالی دولت در استان البرز ضمن تکریم و معارفه رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان بر ضرورت بازنگری سند آمایش استان با توجه به موضوعات البرز تاکید کرد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان که روز پنجشنبه با حضور معاون مجلس، حقوقی و امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت، ضمن تقدیر از زهرا عربشاهی که در حدود 5 سال ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان را بر عهده داشت، اظهار کرد: پایه اعتبارات و  بودجه استان از ابتدای تاسیس آن متناسب با تراکم جمعیت و نیازهای البرز نبوده از این رو انتظار می رود که اکنون دولت سیزدهم عنایت ویژه ای در این راستا داشته باشد.

عبداللهی با معرفی عبدالرضا کریم پور به عنوان ریاست جدید این سازمان، گفت: با توجه به حساسیت ها و وسواس هایی که در انتخاب وی داشتیم، انتظار می رود که با توانی مضاعف در جهت جبران کمبودهای اعتباری و زیرساختی البرز تلاش کند.

وی گفت: با تلاش ها و پیگیری هایی که صورت گرفت، توفیق یافتیم بودجه استان را برای سال ۱۴۰۱ حدود ۲۱ درصد افزایش دهیم و در این راستا سرآمد سایر استان های کشور باشیم.

استاندار البرز افزود: البته با وجود این توجهی که اعمال شد، به دلیل غفلت های گذشته همچنان در میزان اعتبارات به نسبت جمعیت در جایگاه بیست و پنجم کشور قرار داریم.

وی گفت: ضرورت دارد که نیازهای استان، مطالبات و دغدغه های مردم، رویکرد نخبگان و نظرات مدیران بار دیگر در بازنگری سند آمایش استان مد نظر قرار گیرد.

 

علیرضا صالح، معاون مجلس، حقوقی و امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه نیز در این مراسم ضمن تقدیر از زهرا عربشاهی بعنوان رییس سابق سازمان، عبدالرضا کریم پور را بعنوان رییس جدید سازمان مدیریت برنامه ریزی استان معرفی کرد و تاکید کرد: باید متناسب با جمعیت استان شرایطی فراهم شود که زیرساخت های استان ارتقا یابد.

صالح گفت: دولت سیزدهم طی اقدامی بزرگ و موثر، سند و منشور عملیاتی کارگزاران نظام را تحت عنوان سند تحول دولت تهیه و تدوین کرده است.

وی افزود: در این سند اهداف و برنامه های دولت و نقش مدیران در سطوح مختلف تعریف شده است.

صالح گفت: یکی از اهداف سازمان برنامه و بودجه کشور تمرکززدایی و اعطای اختیارات لازم به استان ها است و برای این امر نیز پیشنهاداتی دارد که در صورت موافقت مجلس شورای اسلامی، بسیار موثر خواهد بود.

وی افزود: اعطای اختیارات به نهادهای خودالتزام نیز یکی از این برنامه ها است.

صالح اضافه کرد: ضرورت دارد که کارگروه ویژه تامین مالی در کنار شورای برنامه ریزی استان با هدف اتخاذ راهکارهای لازم جهت درآمدزایی برای استان و جذب سرمایه های بخش خصوصی برای پیشبرد پروژه ها، تشکیل شود.

در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش های زهرا عربشاهی، عبدالرضا کریم پور بعنوان رییس جدید سازمان مدیریت برنامه ریزی استان معارفه شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.