البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
X

یارانه سوخت هواپیماهای کارگو فرودگاه پیام برای توسعه صادرات ضروری است/ وزارت جهاد تسهیلاتی فراهم کند تا در تولید مرغ البرز خودکفا شویم

استاندار البرز گفت: از وزارت جهاد و مجموعه مسئولان ملی انتظار عنایت ویژه را به البرز داریم چراکه این استان به دلیل شرایط جغرافیایی و اجتماعی در حوزه بازار، مستعد چالش است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه قرارگاه امنیت غذایی استان که با حضور وزیر جهاد کشاورزی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با بیان اینکه اکنون در البرز شاهد ثبات نسبی در خصوص تامین و توزیع کالاهای اساسی هستیم، افزود: باید تدابیری اتخاذ شود و با رصد جدی بازار هماهنگی هایی ایجاد کنیم تا به وضعیت مطلوب برسیم.

وی ادامه داد: از وزارت جهاد و مجموعه مسئولان ملی انتظار عنایت ویژه را به البرز داریم چراکه این استان به دلیل شرایط جغرافیایی و اجتماعی در حوزه بازار مستعد چالش است.

عبداللهی با بیان اینکه تنها ۱۰ درصد از نیاز بازار البرز در خصوص مرغ در استان تامین می شود، گفت: از وزیر جهاد درخواست می شود در این راستا تمهیدات و تسهیلات لازم را فراهم کنند تا با جذب سرمایه گذار در البرز به خودکفایی در تولید مرغ برسیم.

وی افزود: در شرایط فعلی نیز انتظار می رود برای حمایت از کشتارگاه ها، مرغ هایی که از سایر استان ها به البرز می رسد به صورت زنده باشد.

استاندار البرز گفت: البرز در حوزه توسعه کشت گلخانه ای در حوزه گل و گیاه و صیفی جات بستر لازم را دارد و می تواند در این رابطه شاخص باشد از این رو از وزارت جهاد انتظار می رود در راستای راه اندازی شهرک های گلخانه ای، مساعدت لازم را با البرز داشته باشد.

وی افزود: فرودگاه پیام ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه صادرات بویژه در حوزه محصولات کشاورزی البرز و استان های همجوار است از این رو انتظار می رود رایزنی لازم برای اختصاص سوخت یارانه ای برای هواپیماهای باری صورت گیرد.

عبداللهی گفت: البرز دارای سیلوهای ذخیره بسیار خوبی است ولی از تمام ظرفیت آنها بهره برداری نمی شود.

وی افزود: در خصوص تامین خوراک دام سنگین مشکلاتی از گذشته باقی مانده که باید برای این موضوع چاره اندیشی شود.

استاندار البرز گفت: در استان نیز باید مسئولان مربوطه برای جلوگیری از احتکار کالا با استفاده از سیستم های هوشمند و نرم افزارهای روز دنیا به رصد و نظارت بپردازند.

وی افزود: ضرورت دارد در استان غرفه های ثابت و موقت عرضه میوه و تره بار و محصولات پروتئینی بویژه در ایام خاص سال همچون شب عید و ماه مبارک رمضان ایجاد شود.

عبداللهی گفت: در خصوص بررسی کیفیت محصولات باغی و کشاورزی استان نیز باید در مکانی همچون میدان مرکزی میوه و تره بار مرکز پایش کیفیت محصولات کشاورزی راه اندازی شود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.