البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
X

گردشگری کودک نهادینه شود

معاون پارلمانی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با عنوان اینکه گردشگری کودک نهادینه شود، گفت: کودکان ما در فضاهای اپارتمان نشینی و فضای مجازی غرق هستند و نیاز به گردشگری کودک در آنها بسیار زیاد است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، جواد واحدی در حاشیه دومین روز نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری استان البرز معاون پارلمانی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: این  نمایشگاه هر ساله در محل نمایشگاه ها برگزار می شود.

وی با اشاره به این‌که تمایز امسال نسبت به سال قبل این نمایشگاه علاوه بر  گردشگری، بحث صنایع دستی را به آن افزوده و میراث را در آن پر رنگ تر  کردیم، افزود: امسال بدون اجاره بها و هزینه، غرفه ها را در اختیار مردم قرار دادیم تا صنایع دستی خود را به کل کشور عرضه کنند.

معاون پارلمانی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی  با بیان اینکه  این نمایشگاه دارای انسجام بسیار خوبی است، گفت: استان البرز نسبت به استانهای دیگر تمایز فراوانی دارد زیرا دارای قدمت و گذشته طولانی است.

واحدی با اشاره به اینکه طراحی در حوزه توریست کشاورزی در غرفه استان البرز یکی از ان مزیتها است که این استان دارای پتانسیل آن است، عنوان کرد: یکی از فصولی که در خانواده ها و جامعه نیاز است گردشگری کودک است و باید در خانواده ها نهادینه شود.

وی با بیان اینکه کودکان ما در فضاهای اپارتمان نشینی و فضای مجازی غرق هستند و نیاز به گردشگری کودک در انها بسیار زیاد است، تصریح کرد:  کودکان امروز اینده سازان فردا هستند و باید به گردشگری کودک در جامعه و خانواده ها نگاه ویژه ای داشته باشیم تا بتوانیم کودکان سر حال و سلامت تری در جامعه و فردای کشور داشته باشیم.

معاون پارلمانی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی کشور با اشاره به اینکه  هنرهای  دستی استان البرز در بحث گلیم و فرش بسیار توانا عمل کرده اند که در آینده نزدیک به سمت برندسازی این هنر که یکی از سیاست‌های این اداره کل محسوب می شود در دستور کار قرار بگیرد، افزود:  با این کار بازار هدف در کشور و کشورهای دیگر برای این هنر جا نمایی می شود و اقتصاد صنایع دستی ما رونق پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه استان البرز در حوزه فرودگاهی پیشرفت بسیار چشم گیری داشته است، بیان کرد: در دنیا فرودگاه یکی از عوامل اصلی جذب گردشگر است  که زیر ساخت گردشگری خود وجود فرودگاه است که الحمدالله استان البرز این زیر ساخت را دارد و اگر ما بتوانیم آن را گسترش دهیم  و به استانهای دیگر خدمات ارائه دهیم و البرز  الگوی استان‌های دیگر در این حوزه در بحث جذب توریست شود می تواند بازوی بسیار قوی در حوزه میراث و جذب گردشگر و سرمایه گذار باشد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.