البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
X

کرج به وضعیت زرد کرونایی برگشت

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز با اشاره به تغییر زنگ کرونایی البرز گفت: بعد از مدت‌ها که البرز در وضعیت آبی قرار داشت از امروز رنگ مرکز استان به زرد تغییر کرده است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مهرداد بابایی با اشاره به اینکه طی این هفته شاهد افزایش معنادار تعداد مراجعین سرپایی به مراکز درمانی و بهداشتی استان هستیم، گفت: تعداد مراجعین حضوری از حدود ۷۰۰ مورد در روز به بیش از هزار نفر رسیده است.

وی افزود: هفته گذشته نیز شاهد افزایش تعداد مبتلایان استان بودیم که تجربه نشان داده پس از افزایش تعداد مبتلایان و مراجعان حضوری، تعداد بستری و فوتی‌ها هم افزایش پیدا می‌کند.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز تأکید کرد: البته ممکن است به‌واسطه پوشش مناسب واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی مردم تجربه پیک‌های قبلی تکرار نشود.

بابایی اضافه کرد: البته اگر این سویه واقعاً خفیف باشد هم می‌توانیم امیدوار باشیم که به نسبت قبل شاهد افزایش موارد بستری و فوت نباشیم.

وی با تأکید بر ضرورت تزریق دز سوم واکسن اضافه کرد: قبلاً تزریق دو دز واکسن به معنای واکسیناسیون کامل بود ولی در شرایط فعلی تعریف عوض‌شده و تزریق هر سه دز به معنای واکسیناسیون کامل است.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز گفت: با این اوصاف کسانی که تاکنون دو دز واکسن را تزریق کرده‌اند در مقابل کرونا به‌ویژه امیکرون ایمنی کامل ندارند و باید نسبت به تزریق دز سوم اقدام کنند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.