البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
X

کارخانه نوآوری البرز، ظرفیت مناسبی برای تولیدات نوآورانه در حوزه گیاهان دارویی دارد

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های گیاهان دارویی و طب ایرانی در بازدید از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز بر آماده بودن این کارخانه برای ارائه فعالیت های نوآورانه در تولیدات پزشکی و گیاهان دارویی خبر داد.


به گزارش محمد حسن عصاره در بازدید از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، گفت : زیر ساخت ها و امکانات اولیه این کارخانه برای ارائه خدمات به صاحبان ایده و  شرکت های خلاق و نوآور در حوزه های مرتبط با گیاهان دارویی و فراوردهای طبیعی، مناسب است و با تکمیل هرچه بیشتر این امکانات در آینده‌ای نزدیک، کارخانه نوآوری البرز می‌تواند نقش مهمی در ارائه خدمات به فعالان این حوزه  ازجمله شرکت‌های نوپا و شتابدهنده‌ها ایفا کند.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های گیاهان دارویی و طب ایرانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، افزود: تنوع محصولات مرتبط با این ستاد، مانند داروهای  گیاهی، محصولات آرایشی و بهداشتی، فرآورده‌های غذایی و نوشیدنی،  انواع دمنوش، اسانس ها و عصاره و عطرها، تنها بخشی از موضوعات مرتبط با محصولات مرتبط با داروهای گیاهی است که شرکت های دانش بنیان و علاقمند به این حوزه در صورت تمایل می توانند از امکانات بوجود آمده و زمین های کارخانه نوآوری البرز، استفاده کنند. 

عصاره گفت: در صورت تحقق عملی برنامه‌های ارائه شده این کارخانه نوآوری در آینده،  ارائه خدمات متنوع  و مناسب به افراد و شرکت های دانش بنیان  متصور است. 

وی در خصوص اهمیت حوزه گیاهان دارویی و فراورده‌های طبیعی گفت: قرار گرفتن این صنعت در اولویت الف نقشه جامع علمی کشور، تدوین سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی و اختصاص چند بند مهم در سیاست های کلی سلامت ابلاغیه مقام معظم رهبری به این عرصه و غیره نشان از توجه ویژه و ملی به این حوزه دارد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های گیاهان دارویی و طب ایرانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تعداد فرآورده های دارویی گیاهی دارای مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از 718 قلم در سال 90 به 4 هزار و 107 عدد در سال 99 رسیده است. همچنین رشد شرکت های دانش بنیان فعال در این زمینه در ده  10 سال به 186 شرکت و تعداد شرکت های خلاق به 58 مجموعه رسیده است.

راضیه کریمی، معاونت تجاری سازی کارخانه نوآوری البرز در این نشست، از امکان اختصاص فضا  برای فعالیت در کشت گلخانه ای داروهای گیاهی با نگاهی فناورانه همراه با ارائه خدمات شتابدهی متناسب خبر داد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.