البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
X

پویش مردمی کودکان سایبری با هدف آگاهی بخشی تا پایان هفته جاری ادامه دارد

رئیس پلیس فتا استان البرز از برگزاری پویش مردمی کودکان سایبری خبر داد و گفت: این پویش با هدف آگاهی بخشی و افزایش آگاهی های اجتماعی در خصوص استفاده صحیح از فضای مجازی آغاز شده است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، سرهنگ رسول جلیلیان با اشاره به آغاز برگزاری پویش مردمی کودکان سایبری تا پایان هفته جاری، اظهار داشت: با توجه به لزوم پیشگیری از آسیب هایی است که کودکان ما را در فضای مجازی تهدید می کند، می بایست شکافی که بین والدین و کودکان در فضای مجازی وجود دارد، کاهش دهیم.

وی با اشاره به اهمیت افزایش آگاهی والدین در فضای مجازی افزود: ارتقاء سواد رسانه ای والدین به آنان کمک می کند تا مسائل مربوط به فضای مجازی و موضوعات پیرامون آن را بهتر و دقیق تر درک کرده و ارتباط مناسب تری با کودکان خود برقرار کنند.

رئیس پلیس فتا البرز تصریح کرد: هرچقدر از شکاف بین والدین و کودکان در فضای مجازی کاسته شود به همان نسبت کودکان می توانند بهتر به والدین خود اعتماد کرده و مسائل و اتفاقات مربوط به فضای مجازی که برای آن ها رخ داده را برای والدین بازگو کنند و راجع به آن به صحبت کردن بپردازند.

این مقام انتظامی بیان داشت: افزایش حساسیت های اجتماعی از دیگر اهداف مهم برگزاری این پویش می باشد و نهادهایی از جمله آموزش و پرورش، صدا و سیما ، وزارت ارشاد می توانند در آگاهی بخشی و افزایش سواد رسانه ای نقش بسزایی را ایفا کنند.

وی با اشاره به اهمیت استفاده صحیح از فضای مجازی از سنین پایه گفت : هر چقدر این آگاهی بخشی و فرهنگ سازی ایجاد شود شاهد آسیب های کمتری در افراد به خصوص کودکان خواهیم بود.

سرهنگ جلیلیان در پایان گفت: پویش کودکان سایبری به مدت یک هفته و هر روز با یک شعار خاص از جمله کودکان سایبری و والدگری در فضای مجازی ، کودکان سایبری و آموزش مجازی ، کودکان سایبری مسئولیت اجتماعی ، کودکان سایبری نقض حریم خصوص ، کودکان سایبری اعتیاد اینترنتی ، کودکان سایبری بازی های رایانه ای ، کودکان سایبری پلیس فتا حامی کودکان به صورت کشوری برگزار خواهد شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.