البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
X

پرونده ۴۰۰ نفر در طرح ملی سرباز فناور تایید شده است

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز، گفت: در پنج ماه اخیرپرونده ۴۰۰ نفر از افراد فعال در شرکت های دانش‌بنیان سراسر کشور تایید شده است و چهار نفر از این افراد از استان البرز هستند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، علیرضا باباخان با بیان اینکه این صندوق در قالب کارگزار ارزیابی، مالی و اعتباری طرح ملی سرباز فناور ایفای نقش می کند، بیان کرد: در پنج ماه اخیرپرونده ۴۰۰ نفر از افراد فعال در شرکت های دانش‌بنیان سراسر کشور تایید شده  که چهار نفر از این افراد از استان البرز هستند. این افراد بعد از موفقیت در ارزیابی فنی و امتیاز بندی، خدمت مقدس سربازی خود را در شرکت های دانش بنیان خواهند گذراند. 

وی در مورد شیوه نظارت و ارزیابی افراد اعزامی، گفت: طی مدت زمان حضور افراد در شرکت های دانش بنیان، نظارت های فنی و انضباطی معاونت علمی و ستاد کل نیروی های مسلح از این افراد به صورت دوره ای صورت می گیرد.

باباخان ادامه داد: بررسی گزارش‌های عملکرد فنی و نظارتی سربازفناوران را داوران خبره و ارزیابان شرکت های دانش بنیان و کارگزار نظارت و ارزیابی این طرح بر عهده دارند و آن‌ها را به صورت دوره ای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام می‌کنند. 

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز درباره‌ فرآیند اعزام افراد نیز تشریح کرد: این فرآیند چهار ماه پیش از اعزام آغاز می شود و افراد پس از اعلام درخواست مورد بررسی و گزینش قرار می گیرند.

وی در ادامه گفت: پروپوزال و طرح‌های ارسال شده‌ سرباز فناوران بر اساس ضوابط طبقه‌بندی و داوری شده و در آخر انتخاب و تایید نهایی صورت می گیرد. 

علیرضا باباخان با تاکید بر اینکه این طرح طبق تفاهم نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد کل نیروهای مسلح در حال انجام است، خاطر نشان کرد: پیرو دستورالعمل استفاده از خدمت کارکنان وظیفه در شرکتهای دانش بنیان، افراد می‌توانند از تسهیلات کارکنان وظیفه مامور(امریه سربازی) در شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: مشمولان این طرح پس از معرفی شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان به ستادکل نیروهای مسلح، دوره خدمت سربازی خود را به صورت امریه در شرکت دانش بنیان به عنوان نیروی تمام‌وقت طی خواهند کرد و پس از دفاع از طرح خود، کارت پایان خدمت دریافت می‌کنند.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز  در پایان با اشاره به اینکه مشمولان خدمت سربازی در این طرح باید در راستای تحقیق و توسعه محصولات دانش بنیان فعالیت کنند، بیان کرد: این افراد پس از گذراندن دوره‌ شش هفته‌ای آموزش رزم مقدماتی در پادگان های منتخب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می‌شوند و معاونت علمی این افراد را به منظور گذراندن دوره خدمت سربازی به شرکت های دانش بنیان معرفی می کند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.