البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
X

پرداخت قریب به ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان در سال گذشته

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز گفت: در سال گذشته قریب به ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا شده و در سال جاری بدون محدودیت آماده ارائه تسهیلات هستیم و تمامی شرکت های دانش بینان و فناور می توانند درخواست تهسیلات خود را به این صندوق ارسال کنند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، علیرضا باباخان با بیان اینکه این صندوق پژوهش و فناوری استان البرز تنها نهاد تخصصی مالی برای ارائه انواع خدمات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان در استان البرز است گفت: این صندوق در سال گذشته توانسته 110 میلیارد ریال تسهیلات به این شرکت‌ها اعطا کند.

وی ادامه داد: در سال جاری آمادگی خود را برای ارائه انواع تسهیلات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام می‌کنیم؛ تمامی این تسهیلات پس از ارزیابی فنی و اقتصادی به شرکت‌های متقاضی اعطا خواهد شد.

علیرضا باباخان با تاکید بر اینکه پس از پرداخت تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان را به حال خود رها نمی‌کنیم بیان کرد: تمامی تسهیلات پس از کارشناسی فنی و اقتصادی پرداخت می شود. تیم کارشناسی هزینه کرد تسهیلات را برای شرکت‌ها مشخص می کند و پس از اعطای مرحله اول تسهیلات، از میزان پیشرفت طرح بازید به عمل می آید و پس از بررسی مرحله بعدی تسهیلات پرداخت می‌شود تا هزینه‌ها هرز نگردد و برای موارد مورد نیاز صرف شود.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با بیان اینکه اکثر تسهیلات اعطایی با تنفس شش ماهه است تصریح کرد: به دلیل اینکه شرکت‌های دانش بنیان اکثرا نوپا و در مرحله رشد هستند توان ارائه وثایق ملکی و سنگین را ندارد، برای همراهی با آنها و تسهیل پرداخت خدمات مالی تضامین مورد نیاز را چک و سفته قرار داده ایم تا این شرکت ها با دغدغه کمتر و با خیال آسوده تری اقدام کنند.

علیرضا باباخان گفت در سال گذشته شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری فروش هزار و ۷۰۰ میلیاردی داشته اند و ادامه داد: شرکت های دانش بنیان از نظر علم و فناوری مشکل آنچنانی ندارند، عمده مشکل آنها در بازار هدف و تجاری سازی کالا است. ما با تیم کارشناسی خود و با استفاده از تجربه سهامداران صندوق آماده ارائه این خدمات برای افزایش فروش و توسعه بازار و صادرات آنها هستیم.

وی در پایان گفت : سقف ارائه تسهیلات  در سال گذشته پنج میلیارد ریال بوده است و در سال جدید منتظر نظر نهایی معاونت علمی  و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی برای افزایش سقف تسهیلات هستیم.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.