البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
X

نهضت هر شهروند یک درخت در البرز راه اندازی شود/ ضرورت ایجاد کمربند سبز برای استان

استاندار البرز با اشاره به ضرورت راه اندازی نهضت درختکاری و هر شهروند یک درخت در البرز، گفت: بسیاری از نقاط استان بویژه در حوزه اشتهارد و نظرآباد باید اقدامات لازم برای بیابان زدایی را آغاز کنند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه کمیسیون ماده ۲۱ استان که روز یکشنبه در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با بیان اینکه تمامی کمیسیون های مربوطه باید برای هماهنگی با یکدیگر جلسه تشکیل دهند، افزود: بر این اساس تصمیمات منسجم تری اتخاذ می شود.

وی ادامه داد: معاونت اقتصادی استانداری برای ایجاد یک مرکز در راستای تسهیل در اخذ مجوز سرمایه گذاران اقدام کند.

عبداللهی با اشاره به ضرورت راه اندازی نهضت درختکاری و هر شهروند یک درخت در البرز، گفت: بسیاری از نقاط استان بویژه در حوزه اشتهارد و نظرآباد باید اقدامات لازم برای بیابان زدایی را آغاز کنند.

وی افزود: ضرورت دارد برای ایجاد فضای سبز با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه اقدام شود و استفاده از گونه های مقاوم در برابر کم آبی در نقاط خشک و کم آب مورد تاکید است.

عبداللهی گفت: چشم به هم بگذاریم عمر مدیریت ها به پایان می رسد و چه بهتر در این زمان اقدامی ماندگار از خود به جای بگذاریم که ایجاد کمربند سبز برای استان یکی از این اقدامات است.

استاندار البرز گفت: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان باید درصدد احصا نقاط حادثه خیز بویژه در خصوص سیل باشد و برای مقابله با حوادث تدابیر لازم را از پیش اتخاذ کند.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد آرامستان های محلی، افزود: به تمامی فرمانداران استان ابلاغ شده است که در خصوص ایجاد و احیای آرامستان های محلی همراهی لازم را داشته باشند.

همچنین در این کمیسیون ۵ پرونده بررسی شد.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.