البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
X

نجات ۹ کوهنورد مفقود شده در دیزین/یک کوهنورد در اثر سقوط، جان باخت

مدیر بحران فرمانداری کرج گفت: ۹ کوهنورد مفقود شده در دیزین با تلاش چند ساعته تیم های امداد و نجات طی دو مرحله تفحص پیدا شدند و یک کوهنورد نیز بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، جعفری با اشاره به مفقود شدن ۹ کوهنورد در ارتفاعات دیزین جاده چالوس، اعلام کرد: جست وجوی کوهنوردان مفقودشده از شب گذشته تا پاسی از بامداد جمعه ۲٦ آذرماه ادامه داشت و  پس از تلاش بی وقفه،  تیم‌های اعزامی به همراه کوهنوردان تازه نفس برای تجسس به ارتفاعات دیزین عزیمت کردند. 

وی افزود: در ساعت ۲:۰۰ بامداد ابتدا هفت نفر از کوهنوردان پیدا شدند و حوالی ساعت ۳:۵۵ دقیقه صبح نیز ۳ کوهنورد دیگر پیدا شدند. 

جعفری با اشاره به اینکه افرادی که برای طبیعت گردی به ارتفاعات دیزین عزیمت کرده بودند ۱۰ نفر بوده اند، افزود:  متاسفانه یکی از کوهنوردان بر اثر سقوط از ارتفاعات فوت شد و اکنون بالگرد جمعیت هلال احمر در منطقه حضور دارد و عملیات انتقال در حال برنامه ریزی است.

روز گذشته ۱۰ نفر جهت طبیعت گردی به کوه ها و ارتفاعات دیزین عزیمت کردند که ۹ نفر آنها مفقود می‌شوند و یک نفر نیز بر اثر سقوط از ارتفاع فوت می کند. عملیات تفحص افراد طی دو مرحله تا بامداد جمعه با نجات هر ۹ نفر با موفقیت به پایان رسید.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.