البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

مشکلات زندانیان فردیس در ندامتگاه مرکزی کرج بررسی شد

رئیس دادگستری کل البرز با اشاره به بررسی مشکلات زندانیان فردیس در بازدید از ندامتگاه مرکزی کرج گفت: با دستورات صادره ۳۳ نفر از زندانیان با استفاده از نهادهای ارفاقی نظیر مرخصی میان دوره و پایان حبس و پابند الکترونیک آزاد شدند.
.


به گزارش البرز نیوز از البرز در ادامه بازدیدهای دوره ای با حضور حسین فاضلی هریکندی در ندامتگاه مرکزی کرج، مسائل و مشکلات زندانیان حوزه قضایی شهرستان فردیس مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار که با حضور معاون قضایی نظارت بر زندان و اجرای احکام دادگستری کل استان، رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب فردیس و ۱۴ نفر از قضات این حوزه قضایی صورت گرفت، با  ۴۱۰ زندانی که شامل ۲۹۰ محکوم و ۱۲۰ متهم بودند دیدار و گفت و گو انجام شد.

حسین فاضلی هریکندی در تشریح این بازدید با اشاره به اینکه پس از استماع اظهارات مددجویان، دستورات لازم برای پیگیری صادر شد گفت: عمده درخواست‌ها مربوط به تسریع در رسیدگی، کاهش مبلغ قرار تامین و درخواست مرخصی بود.

وی افزود: با دستورات صادره ۳۳ نفر از زندانیان با استفاده از نهادهای ارفاقی نظیر مرخصی میان دوره و پایان حبس و پابند الکترونیک آزاد شدند.

در این دیدار فاضلی هریکندی پس از بررسی وضعیت کلی فردیس از حیث سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری و ارائه گزارش توسط مدیر کل زندانهای استان، تصریح کرد: همکاران قضایی نباید به این بازدیدها اکتفا کنند و به صورت دوره ای از زندان بازدید کرده و سعی کنند بازدیدها مثمر ثمر، اثربخش و دارای خروجی باشد.

رئیس کل دادگستری استان البرز ادامه داد: گاهی در مواردی از نظر قانونی نمی‌توانیم کاری برای زندانی انجام دهیم ولی همین که حرف فرد محبوس شنیده شود و وی احساس نکند فراموش شده کار ارزشمندی انجام شده است.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.