البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۷
X

فارغ التحصیلی ۸۵۰ دانشجوی خلبانی از مراکز آموزشی فرودگاه بین المللی پیام

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از فارغ التحصیلی ۸۵۰دانشجوی خلبانی از مراکز آموزشی فرودگاه بین المللی پیام خبر داد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، نادر ثناگو مطلق با اشاره به وجود هفت مرکز آموزش خلبانی در این فرودگاه عنوان کرد: امروز فرودگاه بین المللی پیام میزبان بیشترین تعداد مراکز آموزشی خلبانی کشور است که به دنبال آموزش های ارائه شده و فعالیت های صورت گرفته از سال گذشته تاکنون حدود ۸۵۰ دانشجوی خلبانی از این مراکز فارغ التحصیل شدند.

وی اضافه کرد: مراکز آموزش خلبانی مستقر در فرودگاه بین المللی پیام با ۴۰ فروند هواپیمای سبک در حال ارائه آموزش های خلبانی طبق استانداردهای روز دنیا به علاقه مندان این رشته هستند.

ثناگو مطلق با بیان اینکه هم اکنون حدود ۲ هزار نفر در مراکز آموزش خلبانی در فرودگاه بین المللی پیام در حال آموزش هستند تصریح کرد: در پایان این دوره به فارغ التحصیلان گواهینامه های خلبانی، هواپیماهای شخصی و خلبانی تجاری ارائه می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استقرار  دانشگاه صنعت هوانوردی ایرانیان به عنوان تنها دانشکده جامع صنعت علم و هوانوردی ایران در این منطقه به دیگر ظرفیت های فرودگاه بین المللی پیام اشاره و تاکید کرد: این فرودگاه از ظرفیت نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر برخوردار است که تاکنون چندین فروند از این هواپیماها در قالب پروازهای کارگو در فرودگاه پیام به زمین نشسته اند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ادامه داد: با رونق گرفتن این بخش از هوانوردی فرودگاه این ظرفیت وجود دارد که روزانه محصولات کشاورزی استان و منطقه  به کشورهای مختلف صادر شود.

ثناگو مطلق در ادامه به انجام پروازهای تفریحی از فرودگاه بین المللی پیام اشاره و عنوان کرد:هم اکنون در کنار پروازهای کارگو، مسافری و آموزشی پروازهای تفریحی نیز از پیام در حال انجام است.

مدیرعامل فرودگاه پیام گفت: هم اکنون در روزهای پنجشنبه و جمعه پروازهای تفریحی با هواپیماهای ۲ نفره در حال انجام است که مورد استقبال مردم قرار گرفته و بنا داریم تا پس از انجام بررسی های لازم پروازهای تفریحی را از فرودگاه بین المللی پیام افزایش دهیم.

.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.