البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/06/26
X

علت شناسی پدیده طلاق با تشکیل بانک جامع اطلاعات در استان البرز

در جلسه شورای مشورتی مراکز مشاوره خانواده استان البرز، بر علت شناسی پدیده طلاق با تشکیل بانک جامع اطلاعات و به منظور صیانت از نهاد خانواده تأکید شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز در جلسه شورای مشورتی مراکز مشاوره خانواده استان البرز که به میزبانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز و با حضور اعضای شورای مشورتی استان متشکل از نمایندگان دادگستری البرز، اداره کل بهزیستی استان، نظام روانشناسی و مشاوره استان و اساتید دانشگاه برگزار شد، در خصوص ایجاد تعامل و همکاری میان دستگاه های ذیربط در راستای ارائه خدمات مشاوره ای پیش از طلاق بحث و تبادل نظر شد.

جعفر داراب خانی، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز، در این جلسه ضمن تأکید بر اهمیت مشاوره در کاهش طلاق و آسیب های حوزه خانواده، به ارائه گزارشی از فعالیت های مراکز مشاوره خانواده دادگستری استان البرز پرداخته و اظهار کرد: سالانه بیش از ۱۸۰۰۰ جلسه مشاوره پیش از طلاق در مراکز مشاوره دادگستری توسط ۴۰ مشاور حاذق با تخصص های مشاوره و روانشناسی و با مدارک کارشناسی ارشد و دکتری انجام می شود که منجر به سازش بیش از ۱۴ درصدی در بین زوجین متقاضی طلاق شده است.

رئیس شورای مشورتی مراکز مشاوره خانواده استان البرز، از علت شناسی پدیده طلاق با طراحی نرم افزار بانک جامع اطلاعات طلاق استان و با هدف صیانت از نهاد خانواده خبر داد و ابراز امیدواری کرد که از نتایج حاصله، در برنامه ریزی‌های استانی و در راستای کنترل و کاهش طلاق استفاده شود.

این مقام قضایی با اشاره به آموزش مصلحین برای داوری در دعاوی خانوادگی توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز، خواستار استفاده دادگاه خانواده از این ظرفیت شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.