البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

طرح شفافیت قیمت، گامی موثر در مسیر بهبود معیشت مردم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به تدوین طرح درج قیمت تولید کننده بر روی کالا در وزارت صمت، اجرای این طرح را گامی موثر در مسیر بهبود معیشت مردم و در چارچوب برنامه‌های ویژه دولت برای کنترل قیمت ها در سطح کشور عنوان کرد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، رامین ربیعی گفت: در شرایط حاضر یکی از اصلی ترین دغدغه های مردم، کنترل قیمت در روند تولید و تامین کالاهای مصرفی خانوار است؛ در همین راستا وزارت صمت به عنوان متولی بخش تولید و بازرگانانی کشور اجرای طرح درج قیمت تولید کننده به جای قیمت مصرف کننده را در دستور کار قرار داده و در تلاش است تا مانع گران‌فروشی و تخفیفات اغوا کننده در روند عرضه انواع کالا شود.

وی افزود: متاسفانه در موارد متعددی شاهد افزایش غیر معمول قیمت کالاها در نظام توزیع هستیم و شرایط موجود اجباری بر مصرف کننده ها در پرداخت بیشترین هزینه حمل کالا در همه نقاط کشور است.

ربیعی با اشاره به برخی تخفیف های غیر واقعی انواع کالا در سطح عرضه؛ تصریح کرد: در فرآیند موجود فاکتور مشخصی برای محاسبه قیمت واقعی کالا وجود ندارد و مصرف‌کنندگان از تخفیفات تولید کنندگان محروم شده و در عمل سود تخفیفات به جیب شبکه توزیع غیر شفاف واریز می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تاکید کرد: درج قیمت تولید کننده به جای قیمت مصرف کننده بر روی کالا به واقعی شدن قیمت تولیدکنندگان و در جهت کاهش مالیات آنها و در حقیقت به حذف فرآیند درج قیمت غیر واقعی روی کالاها، حذف حاشیه سودهای غیر متعارف و به حذف تخفیفات اغوا کننده دروغین کمک می کند.

ربیعی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اطلاع رسانی دقیق از روند اجرایی این طرح و جزئیات آن، برنامه ریزی لازم را انجام داده و به صورت شفاف و مستمر روند تصمیم گیری ها را به اطلاع ملت شریف ایران خواهد رساند


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.