البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
X

ضرورت راه اندازی خطوط بی آر تی در کرج

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرج بر ضرورت راه اندازی خطوط بی آر تی تاکید کرد و گفت: ایجاد خطوط ویژه تندرو در هسته مرکزی شهر زمینه‌ساز رفع مشکلات مردم در حوزه ترافیک شهری و جلوگیری از اتلاف وقت آنها بر اثر انسداد مسیرها می‌شود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مریم قهرمانی صارم در هفدهمین جلسه کمیسیون تلفیق ضمن بررسی بودجه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اظهارداشت: حداقل یک خط تندرو  در سال آینده راه اندازی شود تا در کمترین زمان بیشترین فاصله و مکان را اتوبوس‌ها طی کنند تا در کاهش ترافیک و آلودگی هوا گام مؤثری برداشته شود.

عضو شورای شهر کرج با اشاره به اینکه در سال های گذشته طرح جامع مطالعاتی حمل و نقل ترافیک انجام شده، افزود: در حال حاضر این خطوط آماده هستند و تنها مشکل عدم اتوبوس های بی آر تی تاکنون راه اندازی نشده است که پیشنهاد می شود با تهاتر این اتوبوس ها خریداری شوند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرج به باز مهندسی خطوط اشاره و تصریح کرد: باید مسیرهای اتوبوسرانی را به شکلی ساماندهی و باز مهندسی کنیم تا مردم کمترین مسافت را تا مقصد طی کنند.

قهرمانی یادآور شد: به دلیل نبود زیرساختهای حمل و نقل عمومی و خطوط ویژه در کرج مردم وقت زیادی را در اتوبوسهای شهری سپری می‌کنند که ایجاد خطوط تندرو از مشکلات این حوزه کاهش می‌دهد.

وی  با اشاره به افزایش استقبال مردم از استفاده حمل و نقل همگانی بیان کرد:مدیریت ترافیک در کرج اگر برنامه‌ریزی دقیق نداشته باشد و توسعه شهر متناسب با رشد جمعیت نباشد در بازه زمانی کوتاهی بروز مشکلات ترافیکی را شاهد هستیم.

قهرمانی تاکید کرد: چنانچه مطالعات صورت گرفته اجرایی شود و خطوط “بی‌آر‌تی” با استاندارد لازم راه‌اندازی شود قطعا انگیزه بیشتری برای استفاده شهروندان از ناوگان حمل‌و‌نقل ایجاد خواهدشد.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر کرج ، با شعار نمی‌توان ترافیک‌شهری و آلودگی هوا را کنترل کرد بلکه اقدامات عملیاتی متناسب با نیاز امروز شهرکرج  میتواند همراهی شهروندان را بهمراه داشته‌باشد.

وی عنوان کرد: راه‌اندازی خط بی‌آر‌تی هسته مرکزی شهر را برای سال آینده پیگیری خواهیم کرد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.