البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
X

صدور بیش از ۲۲۰۰ فقره جواز تاسیس صنعتی در استان/ تکمیل روند اجرایی ۱۹۸ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز اعلام کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۲۳۷ فقره جواز تاسیس با میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده بالغ بر ۷۶۷ هزار میلیارد ریال و امکان اشتغالزایی بیش از ۱۲۳ هزار نفر توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان البرز صادر شده است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، رامین ربیعی در این خصوص توضیح داد: در گذشته صدور جواز تأسیس برای متقاضیان حدود 3 ماه به طول می‌انجامید که با اصلاح امور و رفع برخی موانع، این جواز یک روزه صادر می‌شود.

ربیعی تصریح کرد: هم اکنون ۵۷۷ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در استان البرز روند تکمیلی خود را طی می کنند که دارای ظرفیت اشتغالزایی بیش از ۲۸ هزار و ۹۵۰ نفر هستند.

وی گفت: همچنین تکمیل روند اجرایی ۱۹۸ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد در حال پیگیری است و این طرح در صورت بهره برداری می توانند برای بیش از ۱۱ هزار نفر اشتغالزایی کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تعداد طرح های توسعه استان را ۳۲۰ مورد اعلام کرد که با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۴۰ هزار میلیارد ریال برای حدود ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر اشتغالزایی خواهند داشت.

ربیعی گفت: هم اکنون استان البرز در تعداد جواز تاسیس صادره جایگاه ۱۷ کشوری، میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده رتبه ۸ و در تعداد اشتغال جایگاه ۵ کشوری را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تصریح کرد: محدودیت های موجود در اختصاص زمین به متقاضیان ایجاد طرح های صنعتی در سطح استان از دلایل عمده تخصیص رتبه ۱۷ صدور جواز تاسیس به استان البرز است و این در حالی است که این استان به سبب برخی مزیت های ویژه از جمله همجواری با پایتخت به عنوان بزرگترین بازار مصرف، دسترسی به راههای مواصلاتی ترانزیت کالا و دسترسی آسان به منابع انسانی متخصص و ماهر، همواره در اولویت های سرمایه گذاری های صنعتی مهم و استراتژیک در کشور است.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.