البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
X

شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خروجی عملیاتی و نتیجه ملموس داشته باشد/اتاق بازرگانی در راه اندازی نمایشگاه دائمی استان تسریع کند

استاندار البرز با عنوان اینکه انتظار می رود اتاق بازرگانی استان در خصوص راه اندازی نمایشگاه دائمی تسریع و تلاش بیشتری کنند، گفت: باید جلسات شورای گفت و گو را به گونه ای مدیریت و برنامه‌ریزی کنیم که خروجی عملیاتی و نتیجه ملموس داشته باشد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که روز شنبه در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، با بیان اینکه صادرات برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: در ابتدا باید به صورت دقیق از موضوعات و چالش های صادرات در البرز آگاهی داشته باشیم.

وی ادامه داد: بر این اساس ضرورت دارد که کارگروهی متشکل از مسئولان مربوطه و صاحب نظران این حوزه تشکیل شود و به صورت تخصصی به بررسی مسائل و ارائه راهکار اقدام کند.

عبداللهی گفت: با تمام توان در کنار تجار و بازرگانان البرزی هستیم و تسهیلات لازم را برای فعالیت آنها فراهم می کنیم ولی مشروط به اینکه فعالان این عرصه، پرداخت مالیات و صادرات خود را از البرز انجام دهند.

وی افزود: درصدد هستیم با روحیه جهادی و انقلابی در چارچوب قانون و با نگاه مثبت، شرایط را برای توسعه صادرات استان فراهم کنیم و به واقع فرش قرمز برای تجار و بازرگانان پهن کنیم.

استاندار البرز گفت: طبق برنامه ها و چشم انداز های ابلاغی باید در سال ۱۴۰۱ رشد اقتصادی ۸ درصد را محقق کنیم که با توجه به ظرفیت های استان می توانیم دستاوردی فراتر از افق تعیین شده داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه اداره گمرک و سازمان استاندارد البرز باید برای تجار استان خدمات ویژه ارائه دهد، افزود: به صورت مستمر طی نشست های ویژه و تخصصی به احصا و حل موانع و چالش های توسعه تجارت در استان می پردازیم و از سوی دیگر نیز انتظار داریم تجار و بازرگانان استان تمامی فعالیت های خود مانند پرداخت مالیات، ایجاد دفاتر مرکزی، دریافت کارت بازرگانی و تسهیلات و… خود را از البرز دنبال کنند.

عبداللهی گفت: درصدد هستیم ظرفیت فعالیت شهرک های صنعتی استان را به صد در صد برسانیم، اختیارات بانک ها را برای اعطای تسهیلات افزایش دهیم و با کمک تجار و تولید کنندگان شاهد تحول حقیقی در اقتصاد استان باشیم.

وی افزود: ضرورت دارد که فعالیت های واحد‌های تولیدی و تجار در استان دنبال شود تا از محل فعالیت آنها اقتصاد استان پویا تر شود و از عواید مالیات و عوارضی که در البرز پرداخت می شود، زیرساخت های استان را تقویت کنیم. 

استاندار البرز گفت: بخش خصوصی بازوان قدرتمند ما در راستای تحقق اهداف توسعه ای استان هستند و به طور قطع این همراهی ها متقابل خواهد بود و راه افزایش درآمد آنها را هموار خواهیم کرد.

وی افزود: واحد‌های تولیدی و شهرک های صنعتی استان می توانند با ایجاد نیروگاه هایchp و تصفیه خانه های فاضلاب نسبت به تولید برق و آب مورد نیاز خود اقدام کنند و صرفه اقتصادی نیز از این امکانات داشته باشند.

عبداللهی گفت:  باید جلسات را به گونه ای مدیریت و برنامه‌ریزی کنیم که خروجی عملیاتی و نتیجه ملموس داشته باشد.

وی افزود: در کنار مسائل و موضوعات که سر راه توسعه صادرات قرار دارد باید اخلاق صادرات را نیز رعایت کنیم تا اعتماد پایدار دنیا را به کیفیت و کارآیی کالای ایرانی جلب کنیم. 

استاندار البرز گفت: از فعالان اقتصادی استان درخواست داریم با توجه به ارتباطات خود، سرمایه گذاران تخصصی در حوزه هایی همچون عمرانی نیز معرفی کنند تا با حمایت از آنها به منافع مشترک برسیم.

وی افزود: انتظار می رود اتاق بازرگانی استان در خصوص راه اندازی نمایشگاه دائمی تسریع و تلاش بیشتری کنند.

عبداللهی گفت: باید از ظرفیت های فرودگاه پیام بویژه در بخش کارگو نهایت بهره برداری را داشته باشیم چراکه بستر بسیار خوبی برای توسعه صادرات در این منطقه فراهم است.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.