البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
X

شهرداری‌ها در راستای طرح ملی مسکن و ساماندهی بافت فرسوده، پروانه رایگان بدهند

استاندار البرز با عنوان اینکه برای ساماندهی بافت های فرسوده، اجرای طرح ملی مسکن در البرز بسیار راهگشا خواهد بود، گفت: شهرداری ها برای ساماندهی بافت های فرسوده باید پروانه رایگان بدهند تا مردم برای اقدام ترغیب شوند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه شورای مسکن استان که روز جمعه با حضور مشاور وزیر کشور در امور زمین و مسکن در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تشریح شرایط البرز در خصوص سرانه ها، اظهار داشت: باید در کنار اجرای طرح های مسکن در خصوص تقویت زیرساخت ها و افزایش سرانه ها نیز اقدام شود.

وی ادامه داد: مردم در بخش قابل توجهی از البرز در بافت های فرسوده سکونت دارند که این امر تبعات بسیاری نیز بویژه در بروز بحران های طبیعی و غیرطبیعی دارد.

عبداللهی گفت: برای ایمن سازی محله ها و ساماندهی بافت های فرسوده، اجرای طرح ملی مسکن در البرز بسیار راهگشا خواهد بود.

وی افزود: برای نیل به این منظور باید از ظرفیت دفاتر تسهیل گری استفاده کنیم و محله به محله مردم را برای ثبت نام در طرح تشویق و در خصوص مخاطرات سکونتگاه های غیررسمی آگاهی بخشیم.

استاندار البرز گفت: شهرداری ها باید با تمام توان ورود کنند و از این فرصت برای ساماندهی بافت های فرسوده استفاده کنند چراکه اجرای آن به نفع مردم و مدیریت شهری است.

وی افزود: مدیران مربوطه باید جلسات مشترک با حضور شهرداری ها و نظام مهندسی برگزار کنند که در کمترین زمان ممکن طرح ملی مسکن پروانه های لازم و پایان کار را دریافت کند.

عبداللهی گفت: شهرداری ها برای ساماندهی بافت های فرسوده باید پروانه رایگان بدهند تا مردم برای اقدام ترغیب شوند.

وی افزود: برای اجرای طرح ملی مسکن باید از پیمانکاران مطمئن و خوش نام و مصالح با کیفیت استفاده شود.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.