البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
X

سند جامع فرهنگی استان البرز تدوین شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با تأکید بر لزوم تدوین سند جامع فرهنگی استان گفت: سند جامع فرهنگی استان به منظور برنامه‌ریزی مسائل فرهنگی استان فراهم می شود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، نورمحمد فردی در حاشیه جلسه هم اندیشی و هماهنگی برای توسعه، پیشبرد فعالیت ها و تشریح برنامه های اولویت دار حوزه فرهنگی و نشاط اجتماعی در استان اظهار داشت: سند جامع فرهنگی استان با هماهنگی حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و سایر دستگاه‌های فرهنگی به منظور برگزاری و برنامه‌ریزی مسائل فرهنگی استان  تهیه و تدوین شود. 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: شرایط اجتماعی جامعه به گونه‌ای است که برخی از مشکلات و نارسایی‌ها نارسایی ها و نقاط منفی به جامعه منتقل می‌کند بنابراین همه دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد و وظیفه دارند با اجرای برنامه های متناوب و اثرگذار در بهبود نشاط اجتماعی ایفای نقش کنند.

وی با بیان اینکه تقویت نشاط فردی و اجتماعی نباید به یک موضوع رسمی دولتی و بخشنامه تبدیل شود، افزود: آنچه در ارتقای نشاط و شادی اجتماعی مردم موثر است جوشش درونی است که موجب رضایتمندی آنها می گردد.

فردی تصریح کرد: علی ایحال برای مدیریت و ساماندهی نشاط باید راهکارهایی متناسب با نیاز جامعه طراحی شود زیرا موضوع نشاط اجتماعی باید به صورت مستمر و مداوم در دستور کار دستگاه‌های ذیربط باشد.

معاون استاندار تصریح کرد:  کشور ایران دارای جغرافیای متنوع با اقوام و اقلیت های مختلف فرهنگی است بنابراین صدا و سیما، رسانه ها باید در جهت نمایش و نشاط اجتماعی در جامعه ایفای نقش کنند. 

فردی گفت:  موضوع تقویت نشاط فردی و اجتماعی نباید به یک موضوع رسمی دولتی و بخشنامه تبدیل شود آنچه مهم است مشارکت واقعی مردم با انگیزه های درونی است کلیه دستگاه ها سازمانها و نهادها موظفند زمینه‌ها و بسترهای لازم را برای آرامش روحی آحاد جامعه را فراهم نمایند تا جوشش درونی مردم موجب رضایت مندی آنها گردد.

وی افزود: پیام های نشاط و امید، برنامه خانواده شاد، اجرای  مسابقات ورزشی در محلات به ویژه محلات حاشیه نشین، جشن مهربانی، رنگ آمیزی شهری و مبلمان شهری  و نورپردازی  میادین ساختمان های بلندمرتبه، تجلیل از هنرمندان و فرهنگیان و مشاهیر بومی را برای ارتقا نشاط اجتماعی در جامعه اجرا و عملیاتی کنند. 

وی افزود: در این جلسه  مقرر گردید شهرداری کرج در غرب شهر اقدام به تهیه یک مرکز گرمخانه برای استفاده معتادین اقدام کنند. 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.