البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
X

ساکنان مسکن های مهر از بی مهری رنج می برند/فرمانداران، مامور به کسب رضایت مندی مردم در مسکن های مهر هستند

استاندار البرز با تاکید بر ضرورت رسیدگی به وضعیت مسکن های مهر در استان، گفت: ساکنان این شهرک ها از ابتدا مورد بی مهری قرار گرفته اند و گاهی از کمترین خدمات نیز برخوردار نمی شوند لذا فرمانداران باید به ساماندهی امور و کسب رضایتمندی مردم بپردازند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در شورای تامین مسکن استان که عصر روز چهارشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: مدیران استان وضعیت تعاونی های مسکن دستگاه خود را با اهتمام ویژه ای مورد بررسی قرار دهند.

وی ادامه داد: باید نهایت همراهی را داشته باشیم تا اقشار مختلف مردم مالک مسکن شوند و بار بزرگی از هزینه های اجاره بها از دوششان برداشته شود.

عبداللهی گفت: ضرورت دارد دفاتر تسهیل گری در بافت های فرسوده استان راه اندازی و احیا شوند و پویاتر از سابق به فعالیت بپردازند.

وی افزود: باید طرح های تشویقی برای احیا و بازسازی بافت های فرسوده تعریف شود که پروانه ساخت رایگان از جمله این تسهیلات می باشد.

استاندار البرز گفت: باید خانه به خانه در محله های حاشیه نشین و بافت های فرسوده برای اطلاع رسانی از طرح مسکن ملی و تشویق اهالی این مناطق به ثبت نام در این طرح اقدام شود.

وی افزود: از فرمانداران و شهرداران انتظار دارم که با جدیت در رابطه با ساماندهی وضعیت ساخت و ساز و پیشگیری از بروز تخلف در این حوزه وارد میدان شوند.

عبداللهی اضافه کرد: نباید شاهد بلند مرتبه سازی بدون توجیه در مناطق مختلف بویژه روستاها باشیم چراکه این امر معضلات فراوانی را همراه خواهد داشت.

وی با تاکید بر ضرورت رسیدگی به وضعیت مسکن های مهر در استان، گفت: ساکنان این شهرک ها از ابتدا مورد بی مهری قرار گرفته اند و گاهی از کمترین خدمات نیز برخوردار نمی شوند بنابراین فرمانداران باید به ساماندهی امور و کسب رضایت مندی مردم در این مناطق بپردازند و از روند کار خود گزارش ارائه دهند.

استاندار البرز افزود: ایجاد خدمات آموزشی، درمانی، امنیتی و… در شهرک ها و مساکن مهر باید دغدغه تمامی متولیان باشد.

وی گفت: همچنین باید وضعیت نظافت شهرها بدرستی سامان بگیرد چراکه معابر، خیابان ها و… از جلوه بصری خوبی برخوردار نیستند، ورودی ها و خروجی های شهر نماد و المان خاصی ندارند و این در حالی است که البرز مزین به بیش از ۵ هزار شهید و ویژگی های طبیعی و تاریخی فراوانی است.

عبداللهی افزود: در ورودی شهرها برخی مشاغل مزاحم منجر به سد معبر و تجاوز به حریم خیابان هستند که باید ساماندهی شوند.

وی گفت: از هم اکنون باید برای ایام عید نوروز طرح ویژه نظافت و زیباسازی شهر از سوی شهرداری ها پیش بینی شود.

استاندار البرز افزود: از فرمانداران انتظار دارم که شبانه روزی کار کنند و البرز را در ابعاد مختلف دگرگون کنند و با بازدید های میدانی در نقطه به نقطه شهر نظارت دقیق بر روند امور داشته باشند.

وی گفت: راه اندازی نهضت درختکاری در استان و کاشت میلیون درخت توسط شهروندان می تواند از بسیاری حوادث پیشگیری کند.

عبداللهی با عنوان اینکه از طرح های اجرایی در خصوص نهضت درختکاری بازدید می شود، افزود: فرمانداران باید با هم افزایی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، شهرداری ها و دستگاه های متولی برای اجرای این نهضت اقدام کرده و مردم را برای همراهی تشویق کنند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.