البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
X

سازمان صمت برای زنان سرپرست خانوار، پیشنهاد مشاغل خانگی با درآمد منطقی ارائه دهد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: از سازمان صمت استان می خواهیم که با استفاده از کارشناسان و صاحب نظران این حوزه، در خصوص راهکارهای ایجاد مشاغل خانگی با درآمد منطقی برای زنان سرپرست خانوار و با بد سرپرست، برنامه ارائه دهد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه شورای معاونین و فرمانداران استان که روز پنجشنبه در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با بیان اینکه ضرورت دارد که تمامی ادارات و دستگاه های استان برنامه های خود با قابلیت اجرایی و عملیاتی اعلام کنند، اظهار داشت: این برنامه ها باید در برش های یک ساله و 4 ساله تهیه و تدوین و ارائه شود چراکه بر این اساس بر روند اجرا و تحقق آنها نظارت دقیق خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در این هفته مدیران کل سازمان صمت و جهادکشاورزی استان به ارائه برنامه پرداختند، ادامه داد: ضرورت دارد که رویکرد برنامه ها تحولی و توسعه محور در ابعاد مختلف باشد.

عبداللهی گفت: از سازمان صمت و جهادکشاورزی استان انتظار می رود که طی تعامل با سایر استان ها و واحدهای تولیدی مستقر در استان، بازار را به گونه ای مدیریت کنند که همچنان ثبات داشته باشد و مردم هیچ کمبودی را حس نکنند.

وی افزود: باید انبار کالاها بدرستی مدیریت شود چراکه ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان را در پیش داریم و در این مقاطع با افزایش تقاضا مواجه می شویم.

استاندار البرز گفت: از سازمان صمت استان می خواهیم که با استفاده از کارشناسان و صاحب نظران این حوزه، در خصوص راهکارهای ایجاد مشاغل خانگی با درآمد منطقی برای زنان سرپرست خانوار و با بد سرپرست، برنامه ارائه دهد.

وی افزود: در این برنامه باید به نوع شغل، میزان درآمد و بازار عرضه آن اشاره شود همچنین درصدد هستیم بازارچه های موقت را نیز برای این منظور راه اندازی کنیم.

عبداللهی گفت: سازمان صمت باید ساماندهی مشاغل فاقد پروانه و جواز کسب را نیز با رویکرد پشتیبانی و حمایت، ساماندهی کند.

وی خطاب به فرمانداران گفت: باید در تمامی شهرستان ها خیرین را تکریم کنید و از وجود ارزشمند آنها برای کیفیت بخشی به زندگی مردم و ارتقا زیرساخت ها استفاده کنید.

استاندار البرز افزود: معاون توسعه استانداری، فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی استان باید در خصوص بهبود وضعیت معیشت کارکنان با تمام توان اقدام کنند و در ایام پیش رو همچون دهه مبارک فجر و عید نوروز بسته های ویژه ای را تهیه و توزیع کنند.

وی گفت: تمامی ادارات و سازمان های استان باید تعاونی های مسکن و مصرف خود را با هدف حمایت از کارکنان راه اندازی کنند.

عبداللهی افزود: ضرورت دارد در مناسبت های آتی، معاون اقتصادی استانداری و مدیران مربوطه در حوزه اقتصادی با مشارکت تولیدکنندگان و خیرین، بسته های معیشتی برای اقشار کم برخوردار استان تهیه کنند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.