البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
X

ساختمان‌ها برچسب انرژی می‌گیرند/ارائه طرح صدور پایانکار منوط به رعایت مبحث۱۹ مقررات ملی ساختمان

نایب رئیس شورای شهر کرج گفت: طرح صدور پایانکار منوط به کنترل و تاییدیه اجرای مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان به کمیسیون شهرسازی و معماری ارسال شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، علیرضا رحیمی در خصوص اهمیت این طرح اظهار کرد: صرفه جویی در مصرف انرژی یکی از چالش های مهم جهان امروز است. همچنین افزایش نگرانی ها در خصوص تبعات زیست محیطی، مصرف انرژی و گرم شدن کره زمین اهمیت این موضوع را دو چندان می کند.   

وی برخی راهکارهای ارائه شده در قالب این طرح را نیز مطرح و بیان کرد: بر اساس این طرح، ساختمان های جدیدالاحداث و در حین ساخت دستگاه ها، سازمان ها، نهاد های دولتی و عمومی، مدارس، بانک‌ها و نظایر آن در محدوده شهر کرج مکلف به رعایت و اجرائی شدن مبحث 19 ساختمان خواهند بود.

نائب رئیس شورا و  دبیر کمیسیون شهرسازی تاکید کرد: رعایت مبحث ۱۹ یکی از شروط اصلی برای صدور پایانکار تمامی مالکین ساختمان‌هایی است که از تاریخ تصویب به درخواست و یا صدور پروانه اقدام می‌کنند، خواهد بود.

به گفته وی، این مهم توسط سازمان نظام مهندسی و یا مهندس ناظر مربوطه نظارت، بررسی و تائید خواهد شد. همچنین شهرداری پس از صدور پایانکار نسبت به صدور برچسب انرژی برای ساختمان فوق اقدام می کنند.

نایب رئیس شورای شهر با بیان اینکه درباره ساختمان هایی که قبلاً برای آنها پروانه صادره شده و در حال اجراست، اذعان کرد: چنانچه تاریخ گزارش های مرحله ای مهندسین ناظر در مرحله سقف ها واسکلت ساختمان باشد، مالکین و مهندسین مکلف به رعایت ضوابط مبحث 19 بوده و صدور پیمانکار منوط به رعایت  و تأیید آن مطابق مطالب مذکور است. 

رحیمی خاطرنشان کرد: در خصوص ساختمان هایی که در سنوات گذشته احداث شده نیز باید با اعمال سیاست تشویقی برای برون رفت از اتلاف انرژی پیش بینی کرد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.