البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
X

خلاء احقاق حقوق معلولین و نابینایان در حوزه شهری ملموس است

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج گفت: در خصوص تسهیل تردد معلولین و نابینایان، تاکنون سیاست گذاری درستی در شهرداری کرج صورت نگرفته است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، محمد اسدیان در جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱ شهرداری کرج که در خصوص ردیف های بودجه مناسب سازی گذرگاه های عرضی عابر پیاده برای تردد معلولین و نابینایان و بهسازی و بهبود معابر با رعایت مقررات مناسب سازی معلولین با حضور اعضا کمیسیون تلفیق برگزار شد، اظهارداشت: امسال با پیشنهاد اعتبار در نظر گرفته شده توسط مناطق موافقت شد اما در خصوص تسهیل تردد معلولان و نابینایان تاکنون سیاست گذاری درستی صورت نگرفته است.

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج افزود: در مطالعات تطبیقی ما راه کارهایی همچون شهرک سازی مناسب و متناسب با نیازهای این عزیزان انجام شده است و پیشنهاد می کنم که تمامی دستگاه هایی که در این حوزه تکلیف دارند سیاست گذاری را به سمت شهرک هایی مذکور و استفاده از تکنولوژی های نوین انسان محور سوق دهند.

اسدیان بیان کرد: در بعضی از شهر ها به اپلیکشن هایی که در اختیار این عزیزان قرار می دهند از طریق ون هایی مخصوص تردد این عزیزان را تسهیل کرده اند اما در کلانشهر کرج خلا اینگونه اقدامات به صورت ملموسی دیده می شود. 

به گفته عضو شورای اسلامی شهر کرج؛ توجه حقوق شهری به حقوق افراد معلول، نابینایان و جانبازان از باب توجه به حقوق شهروندی آنان و لزوم دسترسی برابر شهروندان به تسهیلات شهری، امری ضروری است و نیازمند توجه دستگاه‌های مربوط است.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.