البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
X

حذف ۱۰۰ درصدی مساعدت ها و تسهیلات دولتی به شهرداری ها در بودجه۱۴۰۱

نایب رئیس شورای شهر کرج، از حذف حدود ۱۰۰ درصدی مساعدت ها و تسهیلات دولتی به شهرداری ها در لایحه بودجه ۱۴۰۱ دولت انتقاد کرد و خواهان پیگیری مسئولان شهری و استانی در این خصوص شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، علیرضا رحیمی با اشاره به حذف ۱۰۰ درصدی مساعدت ها و تسهیلات دولتی به شهرداری ها در بودجه۱۴۰۱ از شهردار کلانشهر کرج خواست موضوع را از طریق رایزنی با نمایندگان مجلس و مسئولان استانی مورد پیگیری قرار دهد.

به گفته رحیمی، آنچه امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار و نیازمند پیگیری است، موضوع کمرنگ دیده شده شهرداری ها و خدمات رفاهی مردم در تباصر بودجه ۱۴۰۱ است.

عضو شورای شهر کرج، نمونه های بارز این امر را حذف تسهیلات مالی خارجی قطار شهری یا فاینانس و همچنین حذف اوراق مالی اسلامی مربوط به قطار شهری، حمل و نقل و بافت فرسوده عنوان کرد.

وی با اذعان بر اینکه از جمله دغدغه های مهم شهروندان در حال حاضر به ثمر رسیدن پروژه های عمرانی شهر است، بیان کرد: ضروری است با تزریق مالی به این پروژه ها نسبت به تسریع در تکمیل آنها اقدام شود.

نایب رئیس شورای شهر کرج، با بیان اینکه در این میان سه پروژه قطار شهری، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و بزرگراه شمالی از اهمیت بسزایی برخوردار است، تصریح کرد: اجرا و تکمیل این طرح ها طبق قانون و وظایف دولت ها نیازمند جذب مساعدت های دولتی است.

این مسئول، میزان دریافت شهرداری کرج از محل مساعدت های دولتی و اوراق مشارکت در سال جاری را ۷۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد که این رقم را در مقایسه با دریافتی های سایر کلانشهرها ناچیز دانست.

رحیمی، این مساعدت ها را شامل ۱۰۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس، ۴۸۰ میلیارد برای راه اندازی قطار شهری، سه میلیاردبرای خرید قیر از ردیف دولتی بازسازی بافت های فرسوده و ۲۰۰میلیارد اوراق اخزا برای احداث بزرگراه شمالی را عنوان کرد.

وی اذعان کرد: همچنین قائل به تعریف پروژه های عمرانی جدید برای شهرداری هستیم. چرا که اگر این سه پروژه را از طرح های در دست اجرای مدیریت شهری حذف کنیم، طرح قابل توجهی برای ارائه وجود ندارد.

رحیمی تاکید کرد: ارائه طرح های مورد نیاز شهری به ویژه در بخش های عمرانی، تفریحی، گردشگری ، فرهنگی و حمل و نقل عمومی باید مورد توجه مسئولان شهرداری در بودجه ۱۴۰۱ قرار گیرد.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.