البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
X

جامعه ایثارگری باید در جامعه ایفای نقش کنند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در دیدار با تعدادی از جانبازان ۷۰درصد قطع نخاعی گفت: جامعه ایثارگری باید در جامعه ایفای نقش کنند، حضور جانبازان ۷۰درصد که شهدای زنده ما هستند در مجامع، و مراسم ها اثر فرهنگی دارد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، سلیمان رستمیان در دیدار با جمعی از جانبازان ۷۰ درصد قطع نخاع با آرزوی سلامتی برای جانبازان، جانبازان را سرمایه‌های اجتماعی پنهان جامعه دانست و گفت: خلأ حضور نمادهای ایثارگری علی‌الخصوص جانبازان ویلچری و 70 درصد در بنیاد و تمامی محافل احساس می‌شود، جانبازان قطع نخاعی و سایر گروه‌های ویژه ایثارگری محور خدمات‌رسانی در بنیاد هستند. ایثارگران باید در بنیاد حضور پیداکرده و کارها را نقد کنند، انتقادات این عزیزان سبب پیشرفت و تسهیل در خدمات‌رسانی بهتر به ایثارگران و آگاه شدن ما از مشکلات خواهد شد.

وی افزود: تمام تلاش بنیاد جلب رضایتمندی جامعه ایثارگری با بهره‌گیری از تمامی امکانات است، تأکید به مدیران و معاونین بنیاد ارتباط بیشتر با جامعه هدف و رسیدگی به مشکلات این عزیزان از طریق برقراری تماس تلفنی است، بنیاد متعلق به جامعه ایثارگری است و ما وظیفه داریم به این عزیزان در کمال تکریم و احترام خدمت کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز عمده مشکلات جانبازان ۷۰ درصد را درمان عنوان کرد و اظهار داشت: ایثارگران عزت مندانه در حال زندگی هستند و مطالبه خاصی از بنیاد ندارند، ابتدایی‌ترین نیاز یک جانباز قطع نخاعی که بنیاد هم در قبال آن وظیفه دارد، خدمات درمانی است. امروز کشور در بحث خدمات‌رسانی به ایثارگران با کمبودها و نارسایی‌هایی در تمام کشور مواجه است، از دوران بنیاد جانبازان پیش‌بینی و برنامه‌ریزی برای سالمندی جانبازان قطع نخاعی صورت گرفته بود ولی بعد از ادغام 3 نهاد ایثارگری نوع فرهنگ‌سازمانی که در مجموعه وجود داشت متفاوت و گرایش بنیاد به سمت معیشت سوق پیدا کرد و از طرفی هم منابع محدود شد.

رستمیان تأکید کرد: جانبازان امروز نباید در بحث درمان دغدغه داشته اما متأسفانه به دلیل پراکندگی در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست گزاری ها نقص هایی در خدمت‌رسانی به وجود آمده که با تلاش‌های صورت گرفته این نواقص به حداقل رسیده است. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه به مأموریت های بنیاد اشاره و تصریح کرد: بنیاد ۲ مأموریت خدمت‌رسانی و تکریم ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را بر عهده دارد که باید در این راستا تلاش کنیم. این دو مأموریت نه تنها وظیفه بنیاد نیست، بلکه وظیفه یکایک مسئولین، جامعه و مردم است که باید نسبت به آن اهتمام داشته باشند، تمامی مردم و مسئولین نسبت در قبال تکریم جامعه ایثارگری وظیفه دارند و باید ادای دین کنند، جامعه ایثارگری هم باید ایثارگری باید ایفای نقش کنند، حضور جانبازان 70 درصد که شهدای زنده ما هستند در مجامع، و مراسم‌ها اثر فرهنگی دارد.

وی همچنین به موضوع پایش سلامت ایثارگران اشاره کرد و افزود: پایش سلامت ایثارگران از گذشته تا به امروز توسط بنیاد انجام و انعقاد قرارداد مستقیماً توسط بنیاد صورت می‌گرفته است در این طرح 80 نفر از ایثارگران باید توسط هر یک از پزشکان پایش مورد ویزیت پزشکی قرار می‌گرفتند و علاوه بر ویزیت سرکشی و دیدار هم صورت می‌گرفت. امروز خواسته ما از سازمان مرکزی افزایش سطح رسیدگی به جانبازان 70 درصد به سطح پزشک متخصص است که ان‌شاءالله در آینده با مذاکراتی که صورت گرفته مقرر است پزشک متخصص جانباز را مورد ویزیت قرار دهد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.