البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

توسعه زیرساخت های آب و برق در منطقه ویژه اقتصادی پیام

در نشستی با حضور وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیرو، توسعه زیر ساخت های برق و آب با هدف محقق شدن هر چه بهتر و بیشتر تبدیل منطقه ویژه اقتصادی پیام به عنوان قطب اقتصاد دیجیتال کشور مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش البرز نیوز از البرز، نادر ثناگو مطلق با اشاره به نشست عیسی زارع پور، اظهار کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه مواردی در خصوص ارایه راهکارهایی برای بهبود زیرساخت های برق و آب منطقه در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال در منطقه پیام عنوان کرد.

وی به نقل از اظهارات مطرح شده زارع پور، افزود: با توجه به  اهمیت توسعه شبکه ملی اطلاعات و تاثیر آن در مسیر استقلال، خودکفایی، امنیت بیشتر و  ایجاد ارزش اقتصادی پایدار برای کشور و نظر به جایگاه منطقه ویژه اقتصادی پیام به عنوان قطب اقتصاد دیجیتال با هدف استقرار مهمترین مراکز داده کشور در کوتاه مدت نیاز به ۴۰ مگاوات برق و در بازه زمانی یک ساله به ۱۲۰ مگاوات برق است.

ثناگو مطلق گفت: میزان برق مورد نیاز در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام بر اساس مطالعات طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی، برگزاری جلسات متعدد و  سوابق بیان شده است که در صورت تامین بخش زیادی از نیاز منطقه در این بخش را می تواند مرتفع کند. 

ثناگو مطلق گفت: تامین آب مورد نیاز منطقه از دیگر مواردی بود که در این نشست از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد.

وی تصریح کرد: تبدیل پیام به قطب فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای توسعه شبکه ملی اطلاعات از مهم ترین برنامه هایی است که هم اکنون به صورت جدی در پیام در حال اجرایی شدن است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام ادامه داد: این در حالی است که تحقق این مهم نیازمند همکاری سایر دستگاه های خدمات رسان از جمله وزارت نیرو است تا بتوان زیر ساخت ها در بخش آب و برق مورد نیاز منطقه را تامین و قدم های اساسی در این راستا برداشت.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.