البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
X

تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریالی برای شرکت های دانش بنیان

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز گفت: ۵۰۰ میلیارد ریال خط اعتباری با نرخ بین چهار تا ۱۱ درصد با تنفس شش ماهه برای شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، علیرضا باباخان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال جاری به ۹ شرکت فناور و دانش بنیان بالغ بر ۶۲ میلیارد ریال تسهیلات اعطا شده است و تا یک ماه آینده در حدود ۷۰ میلیارد ریال به ۱۵ شرکت جدید اعطا خواهد شد.

وی ادامه داد:  بیش از 50 پرونده درخواست تسهیلات برای شرکت های فناور و دانش بنیان توسط صندوق پژوهش و فناوری استان البرز مورد بررسی قرار گرفته است.

علیرضا باباخان با بیان اینکه نرخ تسهیلات اعطایی بین چهار تا ۱۱  درصد و با تنفس شش ماهه هستند، بیان کرد: با مساعدت صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در سال جاری 500 میلیارد ریال خط اعتباری برای شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر اینکه تا سه ماه آینده برای ۱۲ پروژه ۶۲۰ میلیارد ریال ضمانت نامه صادر خواهد شد،ادامه داد: یکی از تسهیلاتی که برای کمک به شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده صدور انواع ضمانتنامه است؛ تا کنون توانسته ایم در راستای کمک به تولید ۱۳ فقره ضمانت نامه به ارزش حدودا ۵۸۰ میلیارد ریال صادر کنیم. 

علیرضا باباخان تصریح کرد: در شرف عقد اولین قرارداد سرمایه گذاری به ارزش ۱۱۰ میلیارد ریال هستیم و این در حالی است که شش طرح متقاضی سرمایه گذاری هم به ارزش حدودا ۳۰۰ میلیارد ریال در دستور کار  بررسی قرار داده ایم و با پایان مراحل ارزیابی وارد عقد قرار داد خواهیم شد.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با بیان اینکه تسهیلات ارزان قیمتی برای حمایت از شرکت های فعال در  شرایط کرونایی در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: با اینکه صندوق پژوهش و فناوری استان البرز از اواسط شروع پاندمی کرونا تاسیس شده است اما در همین زمان کوتاه  بالغ بر 12 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت از منابع صندوق پرداخت کرده است.  

وی به پروژه مرکز نوآوری و شتابدهی شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و ادامه  داد: صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با تامین مالی 560 میلیارد ریالی به کمک ساخت مرکز نوآوری و شتابدهی شهید قاسم سلیمانی رفته است در حالی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 150 میلیارد ریال تامین اعتبار خواهد کرد.

علیرضا باباخان در پایان گفت: هنوز با اهداف مان فاصله زیاد داریم و می توانیم در تمام زمینه های مالی به شرکت های فناور و دانش بنیان استان با هدف رشد و شکوفایی تولید کمک کنیم.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.