البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
X

بیمه اجتماعی در تامین آتیه جوانان، امری حیاتی است

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر البرز در دیدار با معاون فرهنگی و امور جوانان استان بر نقش بیمه اجتماعی برای آتیه جوانان جامعه تاکید کرد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، هادی بشیری در دیدار با افشاری معاون  فرهنگی و امور جوانان استان البرز، ضمن تاکید بر نقش بیمه اجتماعی برای اقشار جوان جامعه اظهار داشت: بیمه اجتماعی برای تامین آتیه جوانان یک امر مهم و حیاتی محسوب می شود و ما باید ضمن آگاهی بخشی در رابطه با نقش بیمه اجتماعی در آینده افراد، آنها را به سمت عضویت در بیمه‌های اجتماعی سوق دهیم.

وی در ادامه با اشاره به خدمات و مزایای صدوق بیمه اجتماعی افزود: حق بیمه در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ۱۵ درصد است که ۱۰ درصد از این مبلغ توسط دولت به عنوان کارفرما در قالب یارانه بیمه‌ای و ۵ درصد توسط بیمه شده پرداخت می‌شود. درضمن  مبنای پرداخت ۵ درصد حق بیمه سهم بیمه شده سطوح درآمدی هشت گانه‌ای است که فرد می تواند با انتخاب یکی از این سطوح درآمدی حق بیمه خود را پرداخت نماید، این میزان در سال ۱۴۰۰ از ۳۲۵۰۰۰ الی ۹۵۰۰۰۰ ریال  است.

مدیر صندوق در استان البرز ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با ارائه خدمات بلند مدت از جمله ازکارافتادگی کلی، بازنشستگی و مستمری بازماندگان به بیمه شدگان خود خدمات بلند مدت را ارائه می‌کند. ضمن اینکه امکان انتقال سوابق این صندوق به سایر صندوق‌ها وجود دارد.

بیمه راهی برای تامین آینده جوانان

افشاری، معاون  فرهنگی و امور جوانان استان البرز با اشاره به نقش پررنگ بیمه در پویایی جامعه جوان گفت: بخشی از جامعه جوان و ورزشکار به دلیل شاغل نبودن یا نداشتن درآمد و شغل پایدار پوشش بیمه‌ای ندارند و این موضوع مشکلات زیادی برای آنها ایجاد می‌کند.

وی اضافه کرد: فراهم کردن شرایط برخورداری جوانان و ورزشکاران یکی از خدماتی است که می‌تواند آینده آنها را تامین کند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.