البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
X

بودجه ۱۴۰۱ آزمون سختی که تحقق آن به عهده مدیریت شهری خواهد بود/ نقد و پیشنهادات سازنده را به جان دل پذیرایم

رئیس شورای شهر کرج گفت: بودجه ۱۴۰۱ آزمون سخت و نقشه راه خواهد بود و تحقق آن به عهده شورا ششم و شهردار منتخب می باشد و اگر از این پس نقدی به آن شود از جانب دیگران طرح و ما مکلف به دفاع یا پاسخگویی از آن خواهیم بود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، جواد چپردار با بیان این مطلب اظهارداشت: در روزهای اخیر با حضور اعضای شورای شهر ۱۸ جلسه در کمیسیون تلفیق و دو جلسه در صحن علنی مجموعاً ۲۰ جلسه در کنار همکاران مدیریت شهری شهردار، معاونین، مدیران مناطق، مدیران سازمان ها، مدیران کل و جمع فرهیخته رسانه ها بودیم و به فضل الهی با نهایت اهتمام، مساعی خود را در واقعی کردن متمم های بودجه اعمال و اول هفته جاری دفترچه مصوبات کمیسیون تلفیق را از سوی شورای شورای شهر امضاء و به شهرداری ابلاغ شد.

رئیس شورای شهر کرج تصریح کرد: شهرداری کرج لایحه متمم به مبلغ چهار هزارو۶۴۲ میلیارد تومان به شورای شهر ارسال کرد که با نگاه مثبت شورا این میزان با رقم بیشتری به تصویب شد.

چپردار با بیان اینکه شورای ششم تاکنون ۱۸ نشست در کمیسیون تلفیق بودجه داشته که در ۱۱ ردیف ، بودجه جاری شهرداری کرج کاهش پیدا کرده است،افزود: میزان کاهش این ۱۱ ردیف بودجه جاری را ۶۰ میلیارد و۵۸۳ میلیون تومان بوده و در سه ردیف بودجه جاری شهرداری کرج نیز ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

وی یادآور شد: بودجه متمم شهرداری کرج نسبت به بودجه سال ۱۴۰۰ حدود  ۲۵۰میلیارد و ۸۴۳ میلیون تومان افزایش نشان می دهد،  بودجه جاری شهرداری کرج  ۴۴.۹ درصد و بودجه عمرانی ۵۵.۱ درصد است که رقم بودجه متمم مصوب جاری ۱۴۰۰  کرج  معادل ۲۱۰۰ میلیارد تومان و بودجه عمرانی حدود ۲۶۰۰ میلیارد تومان است.

رئیس شورای شهر کرج بیان کرد: رچند این بودجه را مدیریت های قبل طرح،تصویب و بخش غالب آن را مورد بهره قرار داده اند و شورای شهر نیز در خیلی از ردیف ها یا اعتبارات پیدا و پنهان  به آن نقد جدی داریم ولیکن یادمان باشد  بودجه  سال 1401 را اعضای شورای ششم در معیت مدیران جاری شهرداری خواهند نگاشت و تحقق یا دفاع از آن بعهده تک تک ما خواهد بود.

چپردار خاطرنشان کرد: در این بودجه با همه تنگناهای موجود می بایست الویت ها و تعهدات عمده ای را پوشش دهد، از حقوق پرسنل،مطالبات روزانه،ضروری و عادی هم چون پسماند، ترافیک، تکمیل پروژه های بزرگراه شمالی،قطار شهری و دیر کردهای تعهدات بانکی، مطالبات باقی و جاری قراردادهای پیمانکاران، ایجاد طرح های عمرانی جدید و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی، برون سپاری، بهره وری از خیل کثیر پرسنل شهرداری تا ارتقاء مشارکت و تامین رضایت مردمی باید در بودجه نویسی ملحوظ شود.

وی گفت: شرایط اقتصادی کشور، لایحه انقباضی دولت، حذف اعتبارات در ردیف های مرتبط با شهرداری و بسیاری از فراز و نشیب های مستتر به اعضای شورای شهر هشدار مسیر بسیار دشواری را می دهد که باید کمربندها  را بست، پاشنه ها را کشید و با نهایت هوشمندی و اهتمام به بررسی و ارائه آن پرداخت.

رئیس شورای شهر کرج تاکید کرد: از ابتدای راه در شورای شهر سعی شد فارغ از حواشی از متن تکالیف مدیریت و الویت های شهری غافل نباشیم که اعضای شورا در غالب موارد  اینگونه بوده و هرچه این رویه رو به جلو می رود به وحدت، همگرایی و کارآمدی آن افزوده خواهد شد و بی تردید سنگ اندازی برخی قلیل و اندک به قطار در حال حرکت نیز اثری در وحدت رویه و کارآمدی شورا ندارد. ضمن آنکه نقد و پیشنهادات سازنده را به جان دل پذیرا خواهیم بود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.