البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱
X

بازسازی، احیا و ساماندهی بافت های ناکارآمد شهری یک ضرورت است/البرز ۲ هزار هکتار بافت ناکارآمد و فرسوده شهری دارد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: دستگاه های مربوطه بویژه شهرداری در بازسازی، احیا و ساماندهی بافت های ناکارآمد شهری باید به جد وارد عمل شوند چراکه گذر زمان و بروز حوادث احتمالی می تواند هزینه هنگفتی را به مردم و شهر وارد کند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه مشترک با انبوه سازان دارای تجربه در محلات ناکارآمد شهری و معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه باید مشوق مردم و سازندگان مسکن در بافت های فرسوده باشیم، افزود: البرز 2 هزار هکتار بافت فرسوده دارد که باید ساماندهی و احیا شود.

وی ادامه داد: دستگاه های مربوطه بویژه شهرداری در بازسازی، احیا و ساماندهی بافت های ناکارآمد شهری باید به جد وارد عمل شوند چراکه گذر زمان و بروز حوادث احتمالی می تواند هزینه هنگفتی را به مردم و شهر وارد کند.

عبداللهی گفت: دفاتر تسهیلگری باید خانه به خانه و محله به محله با مردم وارد گفت و گو شوند و اهالی بافت های ناکارآمد شهری را از ضرورت ساماندهی و احیای منازل آگاه کند.

وی افزود: شورای اسلامی شهر بویژه در کلانشهر کرج  باید مصوبه ای در خصوص اعطای پروانه ساخت رایگان در این مناطق داشته باشد.

استاندار البرز گفت: باید مشوق های ویژه ای برای بازسازی و احیا در نظر بگیریم تا مردم ترغیب شوند.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد مردم ساکن در بافت های فرسوده و سازندگان را وارد عمل کنیم، افزود: سازمان نظام مهندسی نیز باید در راستای همراهی و حمایت از این امر طرح و برنامه ارائه دهد و تخفیف های ویژه در نظر بگیرد.

عبداللهی گفت: شهرداری باید صدور پایان کار در این مناطق را نیز تسریع کند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.