البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

البرز از ابتدای تاسیس، اعتبارات لازم را دریافت نکرده است/مطالبات استان، یکصدا و منسجم بیان شود

استاندار البرز گفت: البرز از ابتدای تاسیس خود بعنوان یک استان مستقل، اعتبارات لازم را برای تقویت زیرساخت ها دریافت نکرده و از سوی دیگر نیز با گسیل جمعیت مهاجران مواجه بوده است لذا ضرورت دارد برای مطالبات مردم، موضوعات استانی، یکصدا و منسجم بیان شود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه هم اندیشی با نمایندگان مردم البرز در مجلس که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: در نیازسنجی و احصا مطالبات مردم باید به اجماع برسیم و جهت حصول نتیجه ضرورت دارد موضوعات را یکصدا و منسجم بیان کنیم.

وی ادامه داد: البرز از ابتدای تاسیس خود بعنوان یک استان مستقل، اعتبارات لازم را برای تقویت زیرساخت ها دریافت نکرده و از سوی دیگر نیز با گسیل جمعیت مهاجران مواجه بوده است.

استاندار البرز گفت: باید موضوعات را دسته بندی کنیم و اهم مطالبات استان را بیان کنیم و در گفتگوها همپوشانی و تعامل داشته باشیم.

وی افزود: با برآورد جمعیت استان، البرز باید ۹ هزار تخت بیمارستانی داشته باشد که اکنون ۳ هزار تخت دارد که از این تعداد ۲ هزار تخت مربوط به بخش دولتی و باقی خصوصی هستند.

عبداللهی گفت: در شرایط فعلی درصدد اخذ موافقت و تعریف کدپروژه برای احداث یک بیمارستان هزار تختی در استان هستیم که این امر می تواند از طریق فاینانس و یا مشارکت بخش خصوصی محقق شود.

وی افزود: اکنون حدود ۸۰ درصد آب شرب البرز از منابع زیرزمینی تامین می شود که با بهره برداری از ۵۵ میلیون متر مکعب حق آبه جدید از محل سدهای مستقر در استان این میزان به ۷۰ درصد می رسد.

استاندار البرز گفت: در ابتدا باید بدنبال ایجاد بسترهای بهره برداری از این حق آبه باشیم و رایزنی ها برای افزایش دوباره حق آبه را آغاز کنیم.

وی افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ مستقر در البرز، پرداخت مالیات و دفاتر اصلی خود را در تهران دارند از این رو باید تدابیری اتخاذ شود تا این درآمد از آن البرز شود.

عبداللهی گفت: ضرورت دارد که اختیارات بانک های البرز برای اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی افزایش یابد.

استاندار البرز اضافه کرد: فرودگاه پیام ظرفیت بسیار ارزشمندی است که متاسفانه هنوز به سوددهی نرسیده چراکه باید مدیریت این مجموعه به شرکت فرودگاه های کشور سپرده شود تا بدرستی در مسیر اصلی خود قرار گیرد.

وی گفت: فرودگاه پیام در بخش مسافری پدافند فرودگاه های مهرآباد و امام (ره) است که باید در این راستا به صورت تخصصی و برنامه محور اقدام کند.

عبداللهی افزود: در بخش کارگو نیز نقش بسیار پررنگی در توسعه صادرات استان، ارزآوری، تولید و اشتغال خواهد داشت، مشروط به اینکه یارانه سوخت برای پروازهای باربری دریافت کند و فعالیت خود را افزایش دهد.

وی گفت: با توجه به این ظرفیت ها اعطای مدیریت فرودگاه پیام به شرکت فرودگاه های کشور و تخصیص سوخت یارانه ای برای پروازهای باری مورد تقاضا است. 

استاندار البرز افزود: همچنین در خصوص راه های دسترسی به فرودگاه نیز با تعامل مسئولان مربوطه باید تمهیدات لازم اندیشیده شود چراکه این فرودگاه می تواند اقتصاد البرز را متحول کند. 

وی با اشاره به معضلات اجتماعی استان، افزود: استقرار زندان های بزرگ در استان، تبعات و آسیب های اجتماعی را همراه داشته از این رو درخواست داریم که در یک مدت منطقی انتقال زندان ها در دستور کار قرار گیرد.

وی  افزود: اکنون پروژه هایی همچون قطار شهری کرج، کمربندشمالی و جنوبی کرج نیز برای تکمیل و بهره برداری نیازمند تزریق اعتبار هستند.

عبداللهی گفت: باید با تشریح شرایط استان با توجه به ضعف جدی و محرومیت در زیرساخت ها درصدد افزایش اعتبارات البرز باشیم.

نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی نیز موضوعات مطروحه را تایید کرده و در خصوص ارتقا جایگاه استان در حوزه اعتبارات و تقویت زیرساخت ها همراهی خود را اعلام کردند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.